X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Weterynaryjne Centrum Badawcze służy ludziom

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 15:58
Ma się przysłużyć zdrowiu publicznemu w nietypowy sposób. Połączy bowiem badania medyczne z weterynarią. W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otwarto Weterynaryjne Centrum Badawcze.
Weterynaryjne Centrum Badawcze służy ludziom
Foto: IAR/Łukasz Kowalski

W WCB będą przeprowadzane między innymi badania leków i suplementów diety. Prowadzone będą nie tylko na gryzoniach, lecz także na zwierzętach, których organizmy bardziej przypominają organizm człowieka. To gwarantuje większą skuteczność doświadczeń - twierdzi dr Bartosz Pawliński  z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Badania na zwierzętach, takich jak koza, owca i świnia umożliwiają efektywniejsze sprawdzenie wyników na różnych etapach. To zaś pozwala na ich szybszą adaptację do potrzeb człowieka przy leczeniu chorób układowych.

Budowa WCB kosztowała 12 milionów złotych. W większości sfinansowały ją środki unijne.

IAR