X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Watykan - wielkanocna msza

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 15:56
Około 150 tysięcy osób uczestniczyło w wielkanocnej mszy na placu świętego Piotra w Watykanie. Liturgii przewodniczył papież Franciszek, który udzielił błogosławieństwa "Urbi et Orbi" czyli "Miastu i Światu". Wielkanoc to dla chrześcijan najważniejsze święto w roku.
Watykan - wielkanocna msza
Foto: EPA / HO

To jedna z najbardziej uroczystych mszy w całym roku kalendarzowym. Rozpoczyna się pieśniami, mówiącymi o zmartwychwstaniu Chrystusa. W czasie Liturgii Słowa śpiewa się specjalne wielkanocne orędzie. Na placu świętego Piotra fragment Ewangelii o zmartwychwstaniu odśpiewany został po łacinie oraz po grecku.

Na zakończenie mszy papież Franciszek przejechał w odkrytym samochodzie przez tłum, a potem z loggi bazyliki świętego Piotra modlił się o pokój na świecie, zwłaszcza w Syrii i na Ukrainie. Udzielił błogosławieństwa "Miastu i Światu" i złożył wiernym życzenia. "Zanieście do swoich rodzin i społeczności dobrą nowinę, że Chrystus, nasza nadzieja, zmartwychwstał. Dobrych Świąt, smacznego i do zobaczenia" - mówił Franciszek.

Słów papieża na placu w Watykanie słuchało około 150 tysięcy osób. Wśród nich była grupa amerykańskich studentów, którzy na co dzień mieszkają w Paryżu, ale na Wielkanoc przyjechali do Rzymu. "To niesamowite przeżycie, coś co zdarza się bardzo rzadko" - mówi Lisa w rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia w Watykanie. "Czekaliśmy 5 godzin, aż nas wpuszczą na plac, ale warto było" - dodaje jej kolega Alex.

Na wielkanocnej mszy w Watykanie były także grupy Polaków. Niektórzy chcą zostać w Rzymie aż do kanonizacji Jana Pawła II, zaplanowanej na przyszłą niedzielę.
Jak co roku, papieski ołtarz został udekorowany 35 tysiącami kwiatów z Holandii. Jutro, w wielkanocny poniedziałek wierni spotkają się z papieżem w czasie południowej modlitwy Regina Coeli.

IAR