X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Wciąż trudno wybaczyć zbrodnię wołyńską

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 14:32
Mimo zbliżenia z Ukrainą, wciąż trudno wybaczyć sprawcom zbrodni wołyńskiej - mówią potomkowie ofiar Ukraińców. W Warszawie w 71 rocznicę "Krwawej niedzieli" odbyło się nabożeństwo w intencji ofiar ukraińskich nacjonalistów. 11 lipca 1943 roku bandy OUN-UPA zaatakowały kilkanaście polskich wsi na Wołyniu mordując tysiące Polaków.
Wciąż trudno wybaczyć zbrodnię wołyńską
Foto: flickr/Strevo

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową wyraził żal, że - jego zdaniem - politycy wciąż nie chcą jednoznacznie ocenić zbrodni wołyńskiej. Ponadto duchowny uważa, że polskie gesty wsparcia dla Ukrainy są trudne do zaakceptowania dla potomków ofiar nacjonalistów ukraińskich.
Czesław Niewiadomski pochodzący z Zaleszczyk stracił część rodziny podczas rzezi wołyńskiej. Do dziś nie może zrozumieć okrucieństwa nacjonalistów i nie akceptuje polskich gestów wobec Ukraińców.
IAR