X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Ruszyła akcja Listy dla Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 16:05
Produkować mniej odpadów i skutecznie segregować te, które już istnieją. Oto cele akcji "Listy dla Ziemi". Co roku bierze w niej udział 250 tysięcy osób z całego kraju. Inauguracja jej trzeciej odsłony odbyła się na Placu Zamkowym w Warszawie.
Ruszyła akcja Listy dla Ziemi
Foto: IAR/Łukasz Kowalski

W ramach akcji można wysłać tradycyjny lub elektroniczny list. Wojciech Owczarz z fundacji ekologicznej Arka wyjaśnia, że ich adresatem są dorośli. Młodzież apeluje do nich, by korzystali z zasobów Ziemi bardziej rozsądnie. Promuje ekologiczne postawy i zachęca do zainteresowania się tematyką czystości środowiska.
Otwarciu tegorocznych "Listów dla Ziemi " towarzyszyły dziesiątki dzieci. Uważają, że to ważna i potrzebna akcja. Zapowiadają, że będą wysyłać dużo wiadomości, ponieważ same uczą się wiedzy o naszej planecie. Zadając pytania, zmuszają do refleksji także swoich opiekunów czy rodziców.
"Właśnie taki efekt skali jest pożądanym celem "Listów do Ziemi" "- przyznaje Wojciech Owczarz.
W programie akcji przewidziane są różne warsztaty, happeningi i konkursy. Swój udział zapowiedziały przedszkola, podstawówki i gimnazja z całego kraju.

IAR