X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

"Nazi Poland" w grze firmy Mattel

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 09:34
W grze edukacyjnej największy amerykański producent zabawek firma Mattel uczy dzieci i dorosłych o "nazistowskiej Polsce". O sprawie pisze "Nowy Dziennik", najbardziej prestiżowa i największa codzienna gazeta polska wychodząca w Stanach Zjednoczonych.
Siedziba firmy Mattel,
Siedziba firmy Mattel, Foto: wikipedia.org/Uploaded by Jelson25

W edycji "Party Tin" bardzo popularnej gry karcianej "Apples to Apples" jedna z kart dotyczy filmu Stevena Spielberga "Lista Schindlera". Czytamy na niej, że obraz "opowiada prawdziwą historię katolickiego biznesmena, który ratuje ponad tysiąc Żydów w nazistowskiej Polsce". Sama gra sprzedała się do tej pory w ponad trzech milionach egzemplarzy.
W ostatnich dniach głośno było o niefortunnej wypowiedzi szefa FBI Jamesa Comeya. Wygłosił on 15 kwietnia przemówienie w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Wystąpienie zostało przedrukowane przez "Washington Post".
Dobrzy ludzie pomogli zabić miliony" - powiedział szef FBI. W jego ocenie, Holocaust pokazał, że jako ludzie "jesteśmy w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności, poddając się władzy grupy, jesteśmy w stanie przekonać się do prawie wszystkiego". Jak dodał "w ich mniemaniu, mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić".
Szef FBI w odręcznie napisanym liście, przekazanym wczoraj ambasadorowi Polski w USA, wyraził ubolewanie za swoją wypowiedź i tłumaczył, że jego słowa zostały źle odebrane.

IAR