X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Czytam legalnie - kampania edukacyjna

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2016 15:30
Czytam legalnie, a ty? Kampania edukacyjna pod tym hasłem zachęca do legalnego czytania e-booków, uświadamia też, co można zrobić z zakupioną książką elektroniczną, żeby nie łamać prawa. Akcję, skierowaną przeciw internetowemu piractwu, popierają znani autorzy i dziennikarze.
Czytam legalnie - kampania edukacyjna
Foto: pexels/CC0 license

W Polsce wciąż istnieje duże przyzwolenie na pobieranie treści kultury z nielegalnych źródeł, ale nasza świadomość powoli się zmienia - zauważa Kinga Jakubowska, prezes fundacji Legalna Kultura. Jej zdaniem jeszcze kilka lat temu powszechnie uważano, że wszystkie treści dostępne w sieci można ściągać bez ograniczeń. - Teraz już rozumiemy, co to znaczy: czytaj legalnie - podkreśla Jakubowska.

Akcja „Czytam legalnie” prowadzona jest w mediach społecznościowych i blogosferze. Wśród wspierających kampanię jest dziennikarz i reporter Mariusz Szczygieł, dla którego nielegalne ściąganie e-booków z internetu nie różni się niczym od kradzieży. „Czytam legalnie, bo także jem legalnie i ubieram się legalnie, czyli nie kradnę tych rzeczy ze sklepu. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy wolą czytać kradzione” - mówi Szczygieł.

Według szacunków Polskiej Izby Książki aż 97 procent e-booków pozyskiwanych jest w Polsce nielegalnie.

IAR