X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Dzień Praw Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 19:29
Dzień Praw Rodziny
Foto: IAR/ Łukasz Kowalski

Sejm ustanowił 22 października Dniem Praw Rodziny. Z uchwały wynika, że posłowie podjęli tę decyzję "w trosce o przyszłość rodziny opartej na trwałym związku mężczyzny i kobiety".

Z zadowoleniem inicjatywę przyjął Jan Urmański - koordynator Komitetu Krajowego Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej "Mama, tata i dzieci". Powiedział, że każde podkreślenie roli rodziny w budowaniu społeczeństwa jest ważne. Wyraził przy tym nadzieję, że za symbolami pójdą konkretne rozwiązania. "Jeśli nie będziemy mówili jasno, że rodziny budują społeczeństwo, wylądujemy w środowisku zdezorganizowanym lub skrajnie indywidualistycznym", powiedział Jan Urmański. Podkreślił, że środowisko, w którym jest mama, tata i dzieci to jest najbezpieczniejsze środowisko do rozwoju dzieci.

Jan Urmański powiedział, że czeka teraz na przełożenie konstytucyjnych przepisów o ochronie małżeństwa na konkretne zapisy prawne. Zaznaczył, że w tej chwili bardzo nieliczne są sytuacje, w których podkreśla się, że rodzina stanowi pewną unikalną wartość. "Chyba tylko wspólne opodatkowanie małżonków, o którym się mówi, że też może zostać zlikwidowane oraz ustawa o podatku od spadku i darowizn", mówił koordynator.

W to działanie wpisuje się Europejska Inicjatywa Obywatelska "Mama, tata i dzieci". Akcja ma na celu doprowadzenie do przyjęcia przez Komisję Europejską wspólnych definicji: "małżeństwa" i "rodziny" dla wszystkich dokumentów Unii Europejskiej. Internauci swoimi podpisami wyrażają poparcie dla projektu rozporządzenia, który określa, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, a określenie "rodzina" obejmuje małżonków, dzieci oraz bezpośrednich krewnych. Pod dokumentem podpisało się już 200 tysięcy osób, poinformował Jan Urmański. "Przed nami wielka praca - mamy 8 tygodni na zebranie miliona podpisów, jest to możliwe i na pewno się zmobilizujemy", mówił.

W uchwale Sejm zobowiązał się do dołożenia "wszelkich starań, aby polskie rodziny poprzez stanowienie odpowiedniego prawa, mogły czuć się bezpiecznie, trwając w przeświadczeniu o stałej trosce państwa nad ich bytem materialnym oraz wszechstronnym rozwojem".

Za przyjęciem dokumentu głosowało 273 posłów z klubów PiS, PSL i Kukiz 15, przeciwko 43 z Nowoczesnej, a 105, w większości z Platformy Obywatelskiej wstrzymało się od głosu.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.