X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 13:08
Pod hasłem "Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu” rozpoczyna się pięćdziesiąty Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To czas modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu. Ten wyjątkowy tydzień ma zachęcić księży i świeckich, aby włączyć się w konkretną pomoc uzależnionym.
Rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
Foto: IAR

"To bardzo ważne, bo alkoholizm to jedno z największych zagrożeń naszego społeczeństwa"- mówi psycholog ksiądz Marek Dziewiecki: Ponad milion Polaków jest uzależnionych od alkoholu. Ksiądz Marek Dziewiecki, który prowadzi w Radomiu Telefon Zaufania i jest konsultantem Zespołu do spraw Apostolstwa Trzeźwości Episkopatu Polski podkreśla, że już ponad dziewięćdziesiąt procent nastolatków sięga po alkohol.

"Kościół musi także bronić osoby krzywdzone przez alkoholików"- dodaje ksiądz Marek Dziewiecki. Jego zdaniem, wcześniej Kościół być może za mało mówił, że kobiety mają prawo bronić się przed mężami- alkoholikami wzywając policję, wytaczając sprawy sadowej i decydując się na separację.

"Kolejne pole do zaangażowania dla Kościoła to praca z dziećmi i młodzieżą"- uważa ksiądz Marek Dziewiecki. Jego zdaniem, należy młodych ludzi uczyć mądrze myśleć, solidnie pracować i prawdziwie kochać. Jeśli młody człowiek nie zdobędzie tych umiejętności, będzie od życia uciekał w używki.
Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości. To wydarzenie zaplanowane na czerwiec i wrzesień składa się z wielu poprzedzających go spotkań ekspertów, parlamentarzystów, samorządowców i duszpasterzy.

W opinii Kościoła, kongres ma pokazać, jak ograniczyć spożywanie alkoholu i jego promocję w Polsce. Jego uczestnicy będą także rozmawiać o tym, jak zachęcać do trzeźwości. Celem kongresu jest też wzmocnienie współpracy różnych środowisk.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.