X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

P. Naimski: Polska będzie sama decydowała o źródłach dostaw surowców energetycznych

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 14:22
Piotr Naimski podkreślił, że Polska będzie sama decydowała o dobrze źródeł dostaw surowców energetycznych. Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej odniósł się w radiowej Jedynce do wczorajszego oświadczenia szefa niemieckiej dyplomacji i kanclerza Austrii.
P. Naimski: Polska będzie sama decydowała o źródłach dostaw surowców energetycznych.
P. Naimski: Polska będzie sama decydowała o źródłach dostaw surowców energetycznych.Foto: IAR/ Łukasz Kowalski

Sigmar Gabriel i Christian Kern skrytykowali amerykańskie plany przedłużenia sankcji wobec Rosji, które przewidują wysokie kary dla europejskich firm współpracujących z rosyjskim sektorem energetycznym.

Piotr Naimski powiedział, że działania niemieckich polityków są "nie na miejscu". Przypomniał, że Niemcy we współpracy z Rosją planują wybudowanie gazociągu Nord Stream 2. "To jest dziwne stwierdzenie w ustach polityka niemieckiego (...) Niemcy realizują teraz wielki projekt inwestycyjny z Federacją Rosyjską, a tak naprawdę twierdzą, że to jest komercyjny projekt realizowany przez Gazprom i firmy zachodnioeuropejskie" - mówił.

Austria i Niemcy ostrzegają, że amerykańskie groźby nałożenia sankcji wobec między innymi ich firm za ewentualną współpracę lub finansowanie projektów gazowych, takich jak Nord Stream 2, źle wpłyną na europejsko-amerykańskie stosunki. "Dostawy energii do Europy są sprawą Europy, a nie Stanów Zjednoczonych" - napisali politycy. Niemieccy socjaldemokraci nigdy nie ukrywali bliskich kontaktów z Kremlem. Od dawna domagają się zniesienia sankcji wobec Rosji, wspierają także budowę krytykowanego w Polsce i innych krajach gazociągu Nord Stream 2.

Piotr Naimski przypomniał, że Polska dąży do uniezależnienia się od dostaw gazu z Rosji. W tym celu ma powstać gazociąg Baltic Pipe, który zapewni nam dostawy gazu z Danii i Norwegii od 2022 roku. Poza tym, w ubiegłym tygodniu do Polski dotarła pierwsza dostawa amerykańskiego skroplonego gazu ziemnego LNG na gazowcu Clean Ocean.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.