X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Bolek i Lolek kończą 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 10:34
Podbili serca milionów - zna ich niemal każde dziecko w Polsce, są również popularni poza granicami naszego kraju. W tym roku Bolek i Lolek kończą 50 lat.
Bolek i Lolek kończą 50 lat
Foto: youtube.com

Ich przygody obejrzało blisko miliard ludzi na całym świecie, a chłopcy doczekali się swojego pomnika. Przez niemal pół wieku w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych powstało ponad 180 odcinków kreskówki.

Serial "Bolek i Lolek" powstawał w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a pomysłodawcą tytułowych bohaterów był ówczesny dyrektor Studia - Władysław Nehrebecki. Za pierwowzory postaci posłużyli jego synowie - Jan i Roman.

Pierwszy odcinek nosił tytuł "Kusza". Przez następne 23 lata, aż do roku 1986 wyprodukowano ich ponad 180. Powstały też dwa filmy pełnometrażowe - w 1977 roku "Wielka Podróż Bolka i Lolka", do której dwa lata później roku nakręcono epilog "Kawaler Orderu Uśmiechu", oraz w 1986 roku - "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie".

IAR

Zobacz więcej na temat: Bolek i Lolek