X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Jordania: strzelanina w izraelskiej ambasadzie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 07:45
Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w strzelaninie w izraelskiej ambasadzie w Jordanii. Zabity to Jordańczyk, a ranni to obywatele Jordanii i jeden Izraelczyk. Nie jest jasne, co było przyczyną zdarzenia, ale przypuszcza się, że może ono być związane z zaostrzeniem się sytuacji w Jerozolimie.
Jordańskie siły bezpieczeństwa przed ambasadą Izraela w Ammanie
Jordańskie siły bezpieczeństwa przed ambasadą Izraela w AmmanieFoto: PAP/EPA/AHMAD ABDO

Z informacji jordańskich służb wynika, że broni użyli dwaj Jordańczycy, którzy mieli pracować dla firmy meblowej i którzy weszli na teren jednego z budynków ambasady. “Staliśmy w sklepie, który jest obok bramy ambasady. Usłyszeliśmy dźwięk karetki, więc poszliśmy tam, zobaczyć, co się stało. Strażnik powiedział nam, że doszło do strzelaniny” - mówił jeden ze świadków zdarzenia.

Jordańskie służby natychmiast zamknęły cały rejon ambasady i ewakuowały izraelski personel ambasady. Szczegóły zajścia nie są jednak znane, a władze Izraela nałożyły na media zakaz informowania o zdarzeniach w Ammanie.

Przypuszcza się, że strzelanina może mieć związek z niepokojami w Jerozolimie. Po tym jak Izrael wprowadził wykrywacze metalu przy wejściu na święte dla muzułmanów Wzgórze Świątynne, doszło do zamieszek w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu. Ocenia się, że jest to największa od miesięcy eskalacja przemocy w Jerozolimie. Do protestów przeciwko izraelskim środkom bezpieczeństwa doszło też w Ammanie.

W niedzielę Izrael zainstalował przy wejściu na Wzgórze Świątynne kamery monitoringu. W poniedziałek sytuacją w Jerozolimie ma zająć się Rada Bezpieczeństwa ONZ.


IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.