X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Białoruś: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w Kuropatach

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 15:10
Białoruś: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w Kuropatach
Foto: IAR/Waldemar Pac

Polska delegacja parlamentarna oddała w Kuropatach pod Mińskiem hołd ofiarom represji stalinowskich. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki złożył wieńce pod krzyżem polskim i przy krzyżach upamiętniających Białorusinów oraz przedstawicieli innych narodów, rozstrzelanych przez radzieckie NKWD. 

Wicemarszałek Terlecki powiedział Polskiemu Radiu, że Kuropaty to święte miejsce dla Polaków i Białorusinów oraz innych narodów. "Przychodzimy tu jak pielgrzymi pochylić się nad ich grobami" - powiedział wicemarszałek Sejmu. "Przychodzimy też z nadzieją, że będziemy mogli podążać dalej ku upamiętnieniu i odkryciu wszystkich tajemnic, które dotyczą tego miejsca".

Ryszard Terlecki wyraził też nadzieję, że Polska, nawiązując coraz lepszą współpracę z Białorusią, będzie mogła bardziej troszczyć się o groby naszych rodaków w tym kraju. Dodał, że w trakcie spotkań z białoruskimi politykami poruszył kwestie współpracy Białorusi z Unią Europejską, ale również sprawy polskie.

Poinformował też, że omówił z białoruskimi władzami kwestię działalności Związku Polaków na Białorusi, nieuznawanego przez tamtejsze władze. Rozmawiano także o rozszerzeniu polskiej obecności medialnej na Białorusi.

IAR/Włodzimierz Pac/Mińsk

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.