X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Przygotowania do niedzielnej kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 08:32
Przygotowania do niedzielnej kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty
Foto: EPA/GEORGI LICOVSKI

W Rzymie rozpoczynają się przygotowania do niedzielnej kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty. Ogłoszenie świętą legendarnej albańskiej zakonnicy, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla w 1979, to największa w Watykanie uroczystość podczas Roku Miłosierdzia.

Z kanonizacją Matki Teresy, uważanej powszechnie za „niestrudzoną pracownicę Bożego Miłosierdzia” zbiega się Jubileusz pracowników dzieł miłosierdzia i wolontariuszy. W piątek odprawionych zostanie dla nich kilka mszy na Palatynie, a wieczorem na Lateranie odbędzie się modlitewne czuwanie przy relikwiach założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości. W sobotę przed południem podczas specjalnej audiencji, papież Franciszek wygłosi katechezę do uczestników tego Jubileuszu, którego centralnym punktem będzie niedzielna kanonizacja na Placu św. Piotra.

Urodzona w 1910 w Skopje Agnes Gonxha Bojaxhiu zmarła 5 września 1997 w Kalkucie w Indiach. Beatyfikowana w 2003 roku, na kanonizację czekała trzynaście lat.

IAR/Marek Lehnert/Rzym

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.