X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Zwiedzanie Muzeum przy Rakowieckiej

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 11:10

Od rana po raz pierwszy można zwiedzać były Areszt Śledczy przy ulicy Rakowieckiej, gdzie powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Zorganizowane grupy oprowadza major doktor Dariusz Fudali z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL. Dariusz Fudali opowiada między innymi o złowrogim "Pawilonie cudów" - bloku więziennym, w którym torturowani więźniowie przyznawali się do czynów nigdy nie popełnionych. Ci, którym udało się przeżyć - mogli mówić o cudownym ocaleniu.

Ciężkie czasy więzienia i tortur wspomina Jadwiga Obrembalska - prezes Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego. Opowiada o długotrwałych, wyniszczających przesłuchaniach, podczas których śledczy starali się wszystkimi sposobami wymusić na więźniach zeznania obciążające ich i ich bliskich.

O godzinie 10.00 nastąpiło symboliczne otwarcie bramy aresztu i wyjazd ostatniej więźniarki. Bramę otworzył sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki razem z Zofią Pilecką - córką Witolda Pileckiego, zamordowanego w mokotowskim więzieniu.


IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.