Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

26 czerwca - Andrea Bocelli i Polska Orkiestra Radiowa

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 19:00

Pomimo niesprzyjającej pogody, 16 tysięcy widzów na stojąco oklaskiwało Andrea Bocellego i towarzyszących mu Muzyków Polskiej Orkiestry Radiowej oraz Chórzystów Opery Bałtyckiej. Artysta zdobył uznanie na całym świecie, jest laureatem wielu nagród (m. in. Złoty Glob, World Music Awards, nominacje do Grammy),  z ogromnym dorobkiem sprzedanych albumów, w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy. Podczas koncertu zaprezentował arie z włoskich oper, swoje największe przeboje oraz utwory z płyty "Cinema".

Andrea Bocelli jest najlepiej sprzedającym się artystą operowym na świecie i jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Jako jeden z nielicznych zrobił oszałamiającą kartięrę w dwóch różniących śię światach - muzyki rozrywkowej i poważnej. Jego płyty biją rekordy sprzedazy. Znalazły one już ponad 80 milionów nabywców na całym świecie.

W październiku 2015 roku Artysta wydał nową płytę pt. "Cinema" z kolekcją utworów z takich filmów jak „Doktor Żywago”, „Love Story”, „Ojciec Chrzestny”, „Życie jest piękne”, „Gladiator”.

Zobacz więcej na temat: 2016