Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

7 października - Piegowate Koncerty

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 18:00

Powracają cieszące się ogromną popularnością "Piegowate Koncerty". Tym razem Katarzyna Stoparczyk poprowadzi je z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Michała Klauzy. Pojawią się jak zwykle fragmenty trójkowej audycji "Dzieci wiedzą lepiej".

Kilkudziesięciu artystów muzyków na scenie! Wyjątkowi goście: wokaliści, instrumentaliści, tancerze, beatboxerzy. "Piegowate koncerty" wyjdą naprzeciw najbardziej wspaniałemu i wymagającemu odbiorcy jakim jest dziecko. Porwą także dorosłych, którzy na nowo odkryją w sobie małego człowieka sprzed lat. Będą gwarancją wysokiej próby muzyki i słowa, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy! Odsłona pierwsza już 7 października. Serdecznie zapraszamy!

"Piegi w szkole"

Kilkudziesięciu artystów muzyków na scenie! Maestro dyrygent, „Dzieci wiedzą lepiej” i pląsająca prowadząca. Oto w skrócie nasze piegowate plany, melomanie kochany!

Iloma językami mówią na świecie ludzie? Czy można rozmawiać na wdechu? Skąd pochodzi najbardziej zabawna wyliczanka? Gdzie znajdziemy najszczęśliwszych uczniów świata? Czy to prawda, że szkoła może być ukochanym miejscem spotkań? 
Na te pytania odpowiemy sobie podczas pierwszego po wakacjach „Piegowatego koncertu”. Będziemy słuchać przepięknej muzyki. Będziemy śpiewać, tańczyć i szaleć jak zawsze. A potem rozdawać kolorowe piegi, by sprawić aby nasze dzieci z prawdziwą radością pobiegły w poniedziałek do swojej szkoły... i przedszkola rzecz jasna. Też!

W programie:

  • Henryk Czyż - Wlazł kotek na płotek
  • Franciszek Szubert - V Symfonia (fragment)
  • Józef Haydn - Koncert fortepianowy D-dur; I część (Hoboken XVIII:11)

Wystąpią:

  • Rio Ueyama (11 lat) - fortepian
  • Katarzyna Stoparczyk - prowadzenie
  • Polska Orkiestra Radiowa
  • Michał Klauza - dyrygent

Gość specjalny: Kasia Stankiewicz

7 października 2018, niedziela godz. 11.00 i 13.00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Zobacz więcej na temat: 2018