Polskie Radio
Section05
2018

Noworoczne postanowienia - warto je podejmować "z głową"

Podejmują je niemal wszyscy, choć tylko niektórzy się do nich przyznają. Postanowienia noworoczne często są zadaniami ambitnymi i okazują się ponad siły. Z pewnością do łatwych nie należą postanowienia w kwestii oszczędzania czy - w ogóle - biznesowe. Ważne jednak, że w kwestii ich realizacji nie trzeba się już opierać jedynie na własnej silnej woli, ale można sobie pomóc. Jak?
Zobacz więcej na temat:  2018 Aleksandra Tycner

ANALIZA Droższy prąd i wojna handlowa. 2018 rok w gospodarce

W tym roku głównym tematem w gospodarce bez wątpienia była wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Przez wiele miesięcy napięcie rosło, spirala się nakręcała, ale końcówka roku przyniosła w tej kwestii odprężenie. Na krajowym podwórku mieliśmy do czynienia z dobrą koniunkturą, pojawiły się też lepsze oceny naszej gospodarki. Na koniec roku dużo mówiło się o podwyżkach cen prądu, których jednak mamy nie odczuć. Zapraszamy na subiektywne podsumowanie głównych wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  2018 GOSPODARKA podsumowanie 2018 roku

Jaki był 2018 r. dla polityki socjalnej?

"2018 r. to kontynuacja ważnych programów społecznych, ale też nowe rozwiązania" - podało MRPiPS. Zapowiedziało, że np. w projekcie budżetu na 2019 r. na Kartę Dużej Rodziny przeznaczono o ok. 12 mln zł więcej niż w br. Będą mogli ją otrzymać też rodzice, którzy wychowali troje lub więcej dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej program 500+ Program Za Życiem PiS 2018 budżet Polski Rodzina 500+ rodzina