X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

2 lutego - Koncert symfoniczny

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 08:00
Audio
Łukasz Kuropaczewski - gitara
Jose Maria Florencio - dyrygent
Program koncertu:
Cesar Guerra-Peixe - O Gato Malhado
Joaquin Rodrigo - Concierto de Aranjuez
Heitor Villa-Lobos - Koncert na gitarę i małą orkiestrę
Alberto Ginastera - Estancia, suita baletowa
Studio Koncertowe Polskiego Radia
/ /

Program koncertu odbywającego się w okresie karnawału łączył szereg żywiołów, bliskich sercu dyrygenta, od wielu lat związanego z Polską, ale pochodzącego z dalekiej Brazylii. I dlatego wieczór rozpoczął utwór jego rodaka, urodzonego równo 100 lat temu Cesara Guerra-Peixa O Gato Malhado. Jest to krótka czteroczęściowa suita inspirowana książką Jorge Amado - najsłynniejszego dwudziestowiecznego brazylijskiego pisarza, dzieła, które w Polsce ukazało się pod tytułem Historia  prążkowanego Kota i panny Jaskółki.

Solistą koncertu był jeden z najwybitniejszych gitarzystów polskich Łukasz Kuropaczewski. W jego wykonaniu usłyszeliśmy aż dwa koncerty gitarowe – chyba najbardziej znany w literaturze muzycznej Concierto de Aranjuez Joaquina Rodrigo oraz Koncert na gitarę i małą orkiestrę największego brazylijskiego kompozytora Heitora Villa-Lobosa, autora 12 symfonii, oper, baletów, koncertów na różne instrumenty i olbrzymiej ilości utworów kameralnych, niesłusznie postrzeganego jako twórcę wyłącznie cyklu Bachianas brasileiras. Dlatego też prowadzący cały koncert – José Maria Florêncio postanowił włączyć do programu jego Koncert gitarowy. Wieczór zakończyła muzyka baletowa. Pozostaliśmy w Ameryce Południowej, w Argentynie. Alberto Ginastera swój balet Estancia opatrzył podtytułem „Sceny z życia wiejskiego”. Utwór mocno osadzony w tradycji narodowej, tradycji gaucho (południowoamerykański odpowiednik kowboja), kończy się brawurowym Danza final w rytmie malambo.

Zobacz więcej na temat: 2014