X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Chopin na wakacjach

Section07
O audycji

Wakacyjna odsłona audycji "Chopin osobisty".

Punktem wyjścia będą utwory związane z podróżami i pobytem Chopina "na urlopie" – zarówno przed wyjazdem z kraju, jak i po opuszczeniu ojczyzny. Dwójka zajrzy więc m.in. do majątku rodziny Dziewanowskich w Szafarni i pałacu muzykującego księcia Antoniego Radziwiłła w Antoninie czy też uzdrowiska Bad Reinertz (Duszniki-Zdrój), gdzie na pamiątkę jego występów odbywają się dziś doroczne Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie. - Będziemy towarzyszyć Chopinowi w jego wakacyjnych peregrynacjach do Drezna, Wiednia, Londynu, Karlsbadu i Marienbadu czy w jesiennej eskapadzie z George Sand na Majorkę. Przedstawimy muzyczne owoce letnich wyjazdów do Nohant, gdzie powstawały arcydzieła jego dojrzałej twórczości - wyjaśniają Róża Światczyńska i Andrzej Sułek, autorzy cyklu.

Prowadzący