Weź udziału w Konkursie Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" 2013

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 09:00
Wykonawcy muzyki folkowej mogą przesyłać zgłoszenia do 23 marca br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas XVI Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", który odbędzie się w dniach 16-19 maja.
Nowa Tradycja
Nowa TradycjaFoto: materiały promocyjne

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Polskie Radio S.A., Radiowe Centrum Kultury Ludowej, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa, z dopiskiem "Nowa Tradycja" lub na adres e-mailowy: nowatradycja2@polskieradio.pl.  
Formularz zgłoszenia oraz regulamin konkursu można pobrać ze strony polskieradio.pl/nowatradycja.
Celem konkursu jest promocja polskiej muzyki opartej na tradycyjnych źródłach, wykorzystującej nowe opracowania bliskie uchu współczesnego słuchacza. Mogą wziąć w nim udział wykonawcy działający na terytorium Polski – zespoły (do 7 osób) lub soliści, których program będzie zawierał co najmniej trzy utwory inspirowane polską muzyką ludową lub muzyką historycznych mniejszości etnicznych zamieszkujących Polskę. Oceniany będzie repertuar, poziom wykonania, wartość opracowania muzyki i układ programu pod kątem różnorodności stylistycznej interpretacji muzyki tradycyjnej, od rekonstrukcji przez folk, jazz, po muzykę pop i elektroniczną.
Na podstawie nagrań demo oraz formularzy zgłoszeniowych dziennikarze Radiowego Centrum Kultury Ludowej zdecydują, kto weźmie udział w konkursie. Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani, zostaną o tym powiadomieni do 12 kwietnia br.
Prezentacje konkursowe potrwają od 17 do 18 maja. Będą oceniane przez jury złożone z muzyków i dziennikarzy muzycznych, powołane przez Zarząd Polskiego Radia S.A. Koncert laureatów odbędzie się ostatniego festiwalowego dnia – 19 maja.
Zapraszamy!