80 lat Dwójki. Konkurs na urodzinowy dżingiel zakończony

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 19:35
Gorąco dziękujemy za wielkie zainteresowanie konkursem na nowe sygnały dźwiękowe Dwójki. Rozstrzygnięcie - już wkrótce!
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Anutr Yossundara/Shutterstock.com

Jest nam miło, szczególnie w roku jubileuszowym 80-lecia Programu 2, że nasz konkurs wyzwolił tyle twórczych pomysłów i tyle entuzjazmu oraz chęci zmierzenia się z niełatwym przecież zadaniem.

W przyszłym tygodniu, po obradach Jury, wystosujemy oficjalny komunikat z konkursowym werdyktem.

***

W jubileuszowym roku będzie się wiele działo zarówno na antenie, jak i w salach koncertowych, w naszych radiowych studiach, a także w zupełnie nieoczekiwanych miejscach.

1 stycznia powrócił na antenę "Wieczór płytowy", kultowa audycja reaktywowana przez dawnego autora Tomka Szachowskiego, do którego dołącza wychowany muzycznie na tamtych audycjach Przemek Psikuta. A raz w miesiącu to słuchacze wybierają, czego będziemy słuchać!

Natomiast od 2 stycznia do 12 lutego 2017 roku trwał konkurs na jubileuszowe sygnały dźwiękowe - dżingle muzyczne Dwójki. O nadsyłanie własnych kompozycji stworzonych dla Dwójki prosiliśmy twórców muzyki, studentów i uczniów szkół muzycznych. Jeden autor mógł zgłosić do trzech krótkich kompozycji (trwające do 40 sekund).

Najlepsze, najciekawsze, najbardziej oryginalne i podkreślające charakter programowy i artystyczny Dwójki utwory znajdą się na naszej antenie jako stałe sygnały stacji. 

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego "Sygnały dźwiękowe na 80. urodziny Dwójki"


Zobacz więcej na temat: 80-lecie Dwójki W POLSKIM RADIU
Komentarze3
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Mała Alicja 2017-02-13 15:17 Zgłoś
Świetny pomysł, jak najbardziej warto odświeżyć Dwójkę. Klasyka jest dobra, ale nowi słuchacze Dwójki niekoniecznie chcą słuchać jingli sprzed 30 lat. Pozdrawiam
akaya2017-02-07 19:04 Zgłoś
Bardzo ładnie, ze jest organizowany taki konkurs, mam jednak nadzieję, że nie zastąpią owe nowe dżingle tych, jakże pięknych i charakterystycznych dla Dwójki od tylu lat. Nie ma potrzeby by zmieniać coś co jest dobre, nieprawdaż?
ewa@ewaryks.eu2017-01-09 16:42 Zgłoś
Ciekawy konkurs, ale znalezienie go na stronie jest trudne. Znalazłam pod ikonką szkła powiększającego, dzięki temu, ze zapamiętałam całą nazwę konkursu. Na stronie jest regulamin z formularzem dla rodziców, czy osoby dorosłe nie powinny podać konkretnych danych i zgody na wykonanie?