80 lat Dwójki. Konkurs na urodzinowy dżingiel zakończony

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 19:35
Gorąco dziękujemy za wielkie zainteresowanie konkursem na nowe sygnały dźwiękowe Dwójki. Rozstrzygnięcie - już wkrótce!
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Anutr Yossundara/Shutterstock.com

Jest nam miło, szczególnie w roku jubileuszowym 80-lecia Programu 2, że nasz konkurs wyzwolił tyle twórczych pomysłów i tyle entuzjazmu oraz chęci zmierzenia się z niełatwym przecież zadaniem.

W przyszłym tygodniu, po obradach Jury, wystosujemy oficjalny komunikat z konkursowym werdyktem.

***

W jubileuszowym roku będzie się wiele działo zarówno na antenie, jak i w salach koncertowych, w naszych radiowych studiach, a także w zupełnie nieoczekiwanych miejscach.

1 stycznia powrócił na antenę "Wieczór płytowy", kultowa audycja reaktywowana przez dawnego autora Tomka Szachowskiego, do którego dołącza wychowany muzycznie na tamtych audycjach Przemek Psikuta. A raz w miesiącu to słuchacze wybierają, czego będziemy słuchać!

Natomiast od 2 stycznia do 12 lutego 2017 roku trwał konkurs na jubileuszowe sygnały dźwiękowe - dżingle muzyczne Dwójki. O nadsyłanie własnych kompozycji stworzonych dla Dwójki prosiliśmy twórców muzyki, studentów i uczniów szkół muzycznych. Jeden autor mógł zgłosić do trzech krótkich kompozycji (trwające do 40 sekund).

Najlepsze, najciekawsze, najbardziej oryginalne i podkreślające charakter programowy i artystyczny Dwójki utwory znajdą się na naszej antenie jako stałe sygnały stacji. 

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego "Sygnały dźwiękowe na 80. urodziny Dwójki"


Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU