X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal "Dwa Teatry – Sopot 2019" w radiowej Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 15:00
XIX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" odbywa się w dniach 24-27 maja w Sopocie. Program 2 Polskiego Radia zaprosił z tej okazji na premierowe słuchowisko, rozmowy z organizatorami wydarzenia, z aktorami, a także na relacje z tego wielkiego święta radiowego i telewizyjnego teatru.
Audio
  • Festiwal "Dwa Teatry". Propozycje konkursowe słuchowisk przedstawionych przez Polskie Radio (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z Dariuszem Błaszczykiem, autorem adaptacji i reżyserem słuchowiska "Smuga cienia" wg Conrada (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa z Wawrzyńcem Kostrzewskim, reżyserem słuchowiska "Warszawianka" wg Wyspiańskiego (Poranek Dwójki)
  • Andrzej Brzoska o słuchowisku „Smuga cienia” wg Conrada (Poranek Dwójki)
  • Który teatr dogodniejszy: radiowy czy telewizyjny (Poranek Dwójki)
  • Jak powstawało słuchowisko "Pragmatyści" (Poranek Dwójki)
  • Kulisy spektaklu "Rejtan" prezentowanego na festiwalu Dwa Teatry (Poranek Dwójki)
Teatr Polskiego Radia. Jerzy Radziwiłowicz i Piotr Fronczewski podczas nagrania słuchowiska Wielka improwizacja w reż. Wojciecha Tomczyka (jednego z słuchowisk radiowej Dwójki biorących udział w konkursie tegorocznego festiwalu Dwa Teatry)
Teatr Polskiego Radia. Jerzy Radziwiłowicz i Piotr Fronczewski podczas nagrania słuchowiska "Wielka improwizacja" w reż. Wojciecha Tomczyka (jednego z słuchowisk radiowej Dwójki biorących udział w konkursie tegorocznego festiwalu "Dwa Teatry") Foto: Piotr Piorun/PR

Bohaterką cyklu "Zapiski ze współczesności" była w tygodniu (20-24.05) Halina Łabonarska. Ceniona aktorka, odtwórczyni wielu niezapomnianych ról teatralnych i filmowych zostanie w tym roku uhonorowana - obok Jana Englerta - Wielką Nagrodą Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia.


Halina Łabonarska w radiowym studiu. Fot. P. Piorun/PR Halina Łabonarska w radiowym studiu. Fot. P. Piorun/PR

Gośćmi środowej (22.05) audycji "O wszystkim z kulturą" (godz. 17.30) byli dyrektorzy artystyczni Festiwalu "Dwa Teatry": Ewa Millies-Lacroix (TVP), Małgorzata Małaszko-Stasiewicz i Janusz Kukuła (Polskie Radio).

Zapowiedzi sopockiego festiwalu oraz relacje z festiwalowych wydarzeń zaczęły się pojawiać – już od czwartku (23.05) w audycjach z cyklu "Poranek Dwójki" (poniedziałkowy, 27.05, "Poranek" będzie nadany na żywo z Sopotu), "Wybieram Dwójkę" oraz "Wiadomości kulturalne".

W piątek (24.05) w "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy z prof. Barbarą Osterloff i Mariuszem Malcem o premierowych "Pragmatystach" WitkacegoTransmisja z wystawienia na sopockiej scenie "Pragmatystów" odbyła się w niedzielę (26.05) od godz. 20.00. Natomiast w sobotę (25.05) o godz. 19.00 przypomnieliśmy słuchowisko Moniki Milewskiej "Podróż na księżyc" w reż. Anny Wieczur-Bluszcz (Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry w roku 2015).


Łukasz Lewandowski, Danuta Stenka. Próba do "Pragmatystów" wg Witkacego. Fot. P. Piorun/PR Łukasz Lewandowski, Danuta Stenka. Próba do "Pragmatystów" wg Witkacego. Fot. P. Piorun/PR

W poniedziałek (27.05) zapraszamy na transmisję Gali zakończenia XIX Festiwalu "Dwa Teatry" (19.00-21.00, prowadzi Paweł Siwek), zaś po niej - od godz. 21.30 - na specjalne wydanie "Rozmów po zmroku", w których Małgorzata Szymankiewicz spotka się z laureatami tegorocznego festiwalu.

Zwycięskie słuchowisko XIX Festiwalu "Dwa Teatry" będzie wyemitowane na antenie Dwójki w sobotę (1.06).


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak