Polskie Radio
Section05
Dwa Teatry

Tragiczna historia z łódzkiej filmówki w słuchowisku "Post Mortem. Historii Zofii Dwornik"

Słuchowisko"Post Mortem. Historii Zofii Dwornik" autorstwa Mikołaja Szczęsnego i Sebastiana Adamkiewicza zostało nagrodzone Grand Prix 22. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Zamościu. Produkcja opowiada o studentce łódzkiej Szkoły Filmowej, która w 1950 roku została aresztowana i skazana za powiedzenie prawdy o zbrodni w Katyniu.
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Trójka Dwa Teatry

Festiwal "Dwa Teatry" 2023. Premierowy reportaż Julii Rozbieckiej [POSŁUCHAJ]

W poniedziałek, 19 czerwca zakończył się Festiwal "Dwa Teatry - Zamość 2023". Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszył konkurs na najlepsze słuchowiska radiowe i spektakle telewizyjne oraz prezentacje twórczości różnorodnych artystów. Laureatami Wielkich Nagród Festiwalu zostali Zofia Kucówna i Krzysztof Wakuliński.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 Julia Rozbiecka pr poleca

XXII Festiwal "Dwa Teatry". Laureaci opowiadają w Jedynce o swoich dziełach [POSŁUCHAJ]

Spektakl "Judasz z Kariothu" Karola Huberta Rostworowskiego zdobył Grand Prix 22. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Zamościu. - To legenda dwudziestolecia i zdaje się, że ten tekst był zagrany nawet 250 razy do 1939 roku - mówi w Programie 1 Polskiego Radia reżyser Igor Gorzkowski. Jak końcowe rozstrzygnięcia komentują tegoroczni laureaci?
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 Anna Stempniak Igor Gorzkowski Zamość

Polskie Radio Dzieciom na Festiwalu "Dwa Teatry". Za nami 4 dni pełne twórczych spotkań!

Zakończył się XXII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Wzorem poprzednich lat, Polskie Radio Dzieciom przygotowało wiele twórczych spotkań, które zaowocowały wspaniałymi nagraniami z udziałem dzieci. Były m.in. warsztaty radiowe "Włącz wyobraźnię", "Daj Fredrze słowo", prezentacje konkursowych słuchowisk dla dzieci i młodzieży i audycje plenerowe. Nagrane próby pracy z mikrofonem zostaną udźwiękowione i wyemitowane na antenie stacji. Zapraszamy do lektury i wysłuchania fragmentów nagrań zrealizowanych z dziećmi w Zamościu. 
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2023 słuchowisko dla dzieci radio dla dzieci radio dla rodziców Daria Druzgała Dwa Teatry Teatr Polskiego Radia Zamość

Podsumowanie festiwalu "Dwa Teatry" 2023 w Zamościu [POSŁUCHAJ NAGRODZONYCH SŁUCHOWISK]

Słuchowisko "Post mortem. Historia Zofii Dwornik" Mikołaja Szczęsnego i Sebastiana Adamkiewicza oraz spektakl "Judasz z Kariothu" Karola Huberta Rostworowskiego, w reżyserii Igora Gorzkowskiego, zdobyły Grand Prix 22. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Zamościu. Zapraszamy do posłuchania nagrodzonych słuchowisk.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Teatr Polskiego Radia Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 Zamość

Festiwal "Dwa Teatry" w Zamościu. Sprawdź kto zdobył nagrody [POSŁUCHAJ]

Nagroda dla słuchowiska - zgłoszonego przez Program 1 Polskiego Radia - "Niebo" Ingmara Villqista za scenariusz oryginalny, Bartłomiej Topa najlepszym aktorem, Łukasz Lewandowski nagrodzony za reżyserię słuchowiska "Taki, co umiera" i Grand Prix Festiwalu dla "Post Mortem. Historia Zofii Dwornik". To najważniejsze rozstrzygnięcia XXII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 aktorzy

Nagrody radiowe festiwalu "Dwa Teatry" 2023 w Zamościu przyznane! [POSŁUCHAJ NAGRODZONYCH SŁUCHOWISK]

Słuchowisko "Post mortem. Historia Zofii Dwornik" Mikołaja Szczęsnego i Sebastiana Adamkiewicza oraz spektakl "Judasz z Kariothu" Karola Huberta Rostworowskiego w reżyserii Igora Gorzkowskiego zdobyły Grand Prix 22. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Zamościu. Grand Prix dla najlepszego słuchowiska dla dzieci i młodzieży otrzymał utwór "Inwazja robotów" Andrzeja Bajguza. Zapraszamy do posłuchania nagrodzonych słuchowisk.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Teatr Polskiego Radia Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 Zamość Trójka

"Dwa Teatry" 2023 z nagrodami dla słuchowisk [POSŁUCHAJ]

Słuchowisko "Post mortem. Historia Zofii Dwornik" Mikołaja Szczęsnego i Sebastiana Adamkiewicza oraz spektakl "Judasz z Kariothu" Karola Huberta Rostworowskiego, w reżyserii Igora Gorzkowskiego, zdobyły Grand Prix 22. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Zamościu. Zapraszamy do posłuchania nagrodzonych słuchowisk.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Teatr Polskiego Radia Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 Zamość

Festiwal "Dwa Teatry". – Miło usłyszeć, że słuchowisko jest potrzebne – mówi Katarzyna Dąbrowska

Zamość już po raz trzeci stał się stolicą polskiej sztuki teatralnej: w poniedziałek wieczorem poznaliśmy zwycięzców. Tymczasem, jeszcze zanim poznaliśmy laureatów, Paweł Turski rozmawiał z aktorką Katarzyną Dąbrowską i reżyserem Jarosławem Tumidajskim.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Teatr Polskiego Radia Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 Katarzyna Dąbrowska Jarosław Tumidajski Paweł Turski Radosław Nałęcz Trójka

"Wydarzenie czułe na słowo". Dziś poznamy laureatów festiwalu "Dwa Teatry"

Festiwal "Dwa Teatry" to już stały punkt na kulturalnej mapie Zamościa. Dziś (19.06) dowiemy się, które słuchowiska i spektakle zdobyły uznanie jurorów. Początek uroczystej gali o godz. 19.00. W "Kulturalnej Jedynce" podsumowaliśmy natomiast wydarzenia z trzeciego dnia imprezy. Uczestnicy festiwalu mogli m.in. obejrzeć na żywo słuchowisko "Podstolina" oraz zapoznać się z kolejnymi produkcjami ubiegającymi się o nagrody w ramach tegorocznego konkursu.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Anna Stempniak Zamość Dwa Teatry 2023 słuchowisko

XXII Festiwal "Dwa Teatry - Zamość 2023" - transmisje i relacje w Polskim Radiu

Konkursy słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych oraz prezentacje twórczości różnorodnych artystów. W Zamościu trwa XXII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". O festiwalu można usłyszeć na poszczególnych antenach Polskiego Radia oraz przeczytać i posłuchać w specjalnym serwisie dwateatry.polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 Teatr Polskiego Radia Teatr Telewizji TEATR Zamość

"Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom prosto z Zamościa. Autorzy konkursowych słuchowisk gośćmi Martyny Chuderskiej

Niedzielna (18.06) "Kulturoteka" prosto z malowniczego Zamościa, gdzie odbywa się XXII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". W tym roku o nagrodę za najlepsze słuchowisko dla dzieci i młodzieży walczy 9 produkcji. W audycji pojawili się twórcy niektórych z nich. Na program przepełniony kulturą zaprosiła Martyna Chuderska.
Zobacz więcej na temat:  Kulturoteka Martyna Chuderska Dwa Teatry 2023 Aleksander Fredro Zamość Dwa Teatry