REKLAMA

Wybitni pianiści i nowoczesne technologie. Rozmowa z rzecznikiem Konkursu Chopinowskiego (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 12:28
- Rzeczą zupełnie nową na 18. edycji Konkursu będzie transmisja w technologii VR. Specjalna kamera i specjalne mikrofony zostaną umieszczone na scenie za fortepianem. Tak, by można było doświadczyć Konkursu w taki sposób, w jaki doświadczali go jurorzy pierwszych edycji – mówił Aleksander Laskowski.

Jak przypominał Aleksander Laskowski, podczas pierwszych Konkursów Chopinowskich jury siedziało na scenie z tyłu za fortepianem. - Teraz dzięki technologii VR będzie można usłyszeć i zobaczyć konkurs, 360 stopni, z miejsca, z którego przypatrywali się i przysłuchiwali pianistom w pierwszych edycjach członkowie jury.

Znamy uczestników XVIII Konkursu Chopinowskiego. Wśród nich 18 Polaków >>>

W rozmowie z nie zabrakło również przywołania bogatej tradycji Konkursów Chopinowskich. – To historia wielu wybitnych pianistów, którzy zwyciężali na tym konkursie, ale i tych, którzy nie zwyciężyli, ale mimo to blisko z Chopinem zostali i wspaniale rozwinęły się ich kariery – podkreślał Aleksander Laskowski, rzecznik XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (wypowiedzi nagrane w styczniu br.).


Zobacz więcej na temat: Fryderyk Chopin