X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie znasz heligonki? Usłyszysz na "Nowej Tradycji"!

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 10:38
Koncert muzyków z Beskidu Żywieckiego otworzy – 16 maja, w czwartek – Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Przed nami wielkie święto muzyki tradycyjnej.
Audio
  • O 16. Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" mówią jego organizatorzy (Poranek Dwójki)
Czesław Pawlus, heligonista z Beskidu Żywieckiego
Czesław Pawlus, heligonista z Beskidu ŻywieckiegoFoto: Waldemar Kompała/mat. prasowe

O tym, jak ważny jest to festiwal – nie tylko ze względu na swój unikalny wymiar – przypominała przy okazji konferencji prasowej poświęconej "Nowej Tradycji" Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor Programu 2 Polskiego Radia. – Festiwal ten mobilizuje młodzież do tego, by grać utwory inspirowane muzyką tradycyjna, by sięgać do źródeł – mówiła dyrektor radiowej Dwójki, podkreślając, że jedną z najważniejszych wartości tego corocznego (już od 16 lat) święta muzyki folkowej  jest międzypokoleniowe spotkanie artystów związanych z muzyką źródeł. Wzajemne słuchanie.
Zapraszamy do obejrzenia wideo – fragmentów konferencji prasowej oraz wypowiedzi organizatorów Festiwalu "Nowa Tradycja"
Festiwal rozpocznie się 16 maja występem śpiewaczek i muzykantów z Beskidu Żywieckiego. – Dla mnie to najważniejszy koncert – przyznała w "Poranku Dwójki" Anna Szewczuk, kierownik Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Podczas koncertu "Muzyka Źródeł: Beskid Żywiecki" usłyszymy śpiewaczki, ostatnich dudziarzy żywieckich, a także młodych heligonistów. – Heligonka była popularnym instrumentem w Beskidzie od czasów międzywojennych, kiedy stopniowo zaczęła wypierać dudy – wyjaśniała Anna Szewczuk.
W drugiej części czwartkowego koncertu pojawią się laureaci Folkowego Fonogramu Roku: Adam Strug i Kapela ze Wsi Warszawa. W piątek i w sobotę: przesłuchania uczestników Konkursu "Nowa Tradycja", koncert laureatów ubiegłorocznego Grand Prix, czyli Poszukiwaczy Zaginionego Rulonu, a zaraz po nich, koncert pamięci Władysława Trebuni-Tutki "Władysława nuty nomilse".
Poza tym na Festiwalu: występy gwiazd zagranicznych (Houria Aïchi & L’Hijâz Car, Cuncordu e Tenore de Orosei) oraz – ostatniego dnia , 19 maja – ogłoszenie wyników Konkursu Muzyki Folkowej oraz koncert laureatów. 

>>>Poznaj szczegółowy program Festiwalu, przeczytaj informacje o artystach<<<
Bilety do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl
Na koncerty konkursowe wstęp wolny.
Wszystkich, którzy nie będą mogli osobiście przybyć do Studia Koncertowego Polskiego Radia, Program 2 zaprasza do wysłuchania transmisji koncertów (poza przesłuchaniami konkursowymi). Transmisje będą prowadzone nie tylko na antenie, lecz także na stronie internetowej radiowej Dwójki dwojka.polskieradio.pl – w formie wideo.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" coraz bliżej!

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 15:22
W Studiu PR im. Władysława Szpilmana odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca jedno z najważniejszych wydarzeń sceny muzyki folkowej w Polsce - Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Jego organizatorem jest radiowa Dwójka.
rozwiń zwiń