GOODFEST – II edycja niezwykłego festiwalu!

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 14:57
Skalpel, Pianohooligan, Fisz Emade Tworzywo, Marcin Masecki, Julia Marcell, Très.b, Grabek i – Krzysztof Penderecki. Dwójka poleca nowe, ważne wydarzenie muzyczne na kulturalnej mapie Polski.
Trs.b
Très.bFoto: mat. prasowe

GOODFEST to młody festiwal muzyczny, który dzięki oryginalnemu pomysłowi na prezentowanie alternatywnej polskiej muzyki oraz unikalnej formuły wydarzenia nieodpłatnego stał się ważnym punktem na kulturalnej mapie Polski. Wszyscy, którzy przyjadą na GOODFEST, będą mieli okazję w jednym miejscu poznać najnowsze projekty muzyczne polskich artystów z górnej półki, tworzących alternatywne brzmienia, za które już zostali docenieni w Polsce i zagranicą.
(Filip Berkowicz, Dyrektor Artystyczny Festiwalu GOODFEST)
Wieczorem 31 sierpnia 2013 roku na Stadionie Miejskim w Dębicy wystąpią artyści, którzy odmienili oblicze naszej muzyki popularnej oraz sprawili, że cały świat zwrócił uwagę na oryginalne i śmiałe dźwięki z Polski. Zagrają: Skalpel feat. Pianohooligan, Fisz Emade Tworzywo, Mitch & Mitch, Marcin Masecki, Julia Marcell, Très.b i Grabek. Partnerem Dębica GOODFEST są: Urząd Miasta Dębica, Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dębickiemu festiwalowi patronuje Program 2 Polskiego Radia.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Krzysztof Penderecki , kompozytor, dyrygent i pedagog, a przy tym rodowity dębiczanin, osoba mocno związana z miastem. Artyści festiwalu przygotują, poza swoimi występami, akcent muzyczny związany z obchodami 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego.

O szczegółach można dowiedzieć się na stronie internetowej festiwalu www.goodfest.pl.