Młodzi kompozytorzy, wybitni dyrygenci. Michał Klauza o Polskiej Orkiestrze Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 10:00
– Zależy mi, by wizerunek Polskiej Orkiestry Radiowej był na miarę XXI wieku – mówił w Dwójce Michał Klauza, nowo powołany dyrektor artystyczny POR.
Audio
  • Z Michałem Klauzą, dyrektorem artystycznym Polskiej Orkiestry Radiowej, rozmawia Tomasz Obertyn (Poranek Dwójki)
Michał Klauza (na zdj.) - wybitny dyrygent, współpracujący z najlepszymi orkiestrami w Polsce i za granicą - od 2 lutego br. jest nowym dyrektorem artystycznym Polskiej Orkiestry Radiowej
Michał Klauza (na zdj.) - wybitny dyrygent, współpracujący z najlepszymi orkiestrami w Polsce i za granicą - od 2 lutego br. jest nowym dyrektorem artystycznym Polskiej Orkiestry RadiowejFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Jak podkreślał Michał Klauza, jedną z ważniejszych dla niego spraw jako dyrektora Polskiej Orkiestry Radiowej będzie współpraca z młodymi polskimi kompozytorami. - Ideą pani Małgorzaty Małaszko, dyrektor Programu 2 Polskiego Radia, jest aktywizacja młodych kompozytorów, którzy kończą swoją edukację w polskich uczelniach muzycznych. Zależałoby nam bardzo, by dać tym kompozytorom szansę, by dać możliwość zaprezentowania swoich dokonań przy udziale Polskiej Orkiestry Radiowej – mówił Michał Klauza.
Obok inicjatyw artystycznych związanych z młodymi kompozytorami, ale i dyrygentami, nie może w planach radiowej orkiestry zabraknąć współpracy z uznanymi już mistrzami muzycznych scen. O tym, a także o planach włączenia prac POR w obchody 90-lecia Polskiego Radia czy o swojej dotychczasowej 5-letniej współpracy z NOSPR opowiadał w "Poranku Dwójki" Michał Klauza.

***

Prowadzący: Tomasz Obertyn

Gość: Michał Klauza (dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej)

Data emisji: 12.02.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki" .

jp/iwo

Czytaj także

Michał Klauza dyrektorem Artystycznym Polskiej Orkiestry Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 16:00
Wybitny dyrygent, współpracujący z najlepszymi orkiestrami w Polsce i zagranicą, od 2 lutego br. jest nowym dyrektorem Artystycznym POR. Zarząd Spółki jednogłośnie zaakceptował jego kandydaturę na to stanowisko.
rozwiń zwiń