X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Esy-Pekki Salonena zaskakujący obiad z Lutosławskim

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 08:59
- Byłem zachwycony jego propozycją - mówił fiński dyrygent, który w Dwójce wspominał historię IV Symfonii polskiego kompozytora.
Audio
Esa - Pekka Salonen
Esa - Pekka SalonenFoto: EPA/PAP/SEPPO SIRKKA

- To było w Sztokholmie, gdzie Lutosławski odbierał medal, przyznany mu przez Stockholm Concert Hall Foundation  - opowiadał Esa-Pekka Salonen . - Podczas kolacji spytał mnie, czy mam coś przeciwko temu, żeby zmienić program jego koncertu w Los Angeles, bo chciałby zaprezentować swój nowy utwór. To była IV Symfonia - wspominał dyrygent.

/

>>Zobacz serwis specjalny: Witold Lutosławski w Polskim Radiu<<

Propozycja stworzenia przez Lutosławskiego dużego orkiestrowego dzieła wypłynęła z Filharmonii z Los Angeles jeszcze w latach 80. Ostatecznie utwór został prawykonany pod batutą kompozytora 5 lutego 1993 roku, gdy Salonen był dyrektorem tej orkiestry.
- Niestety nie byłem na tym koncercie, dyrygowałem wtedy na drugim końcu świata, ale od orkiestry dowiedziałem się, że to wielki utwór. Mówili, że byli świadkami narodzin arcydzieła - wspominał rozmówca Agaty Kwiecińskiej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak