X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od faktów do fikcji: Kim był Henryk Ładosz?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2009 11:03
19 października 2009, godz. 21:30
Audio

Kim był Henryk Ładosz? Był aktorem a nade wszystko wspaniałym recytatorem, niezastąpionym konferansjerem.

Przed wojną współpracował z Polskim Radiem - w redakcjach Prozy i Poezji oraz dziecięcej. Dla najmłodszych odbiorców był "radiowym wujaszkiem". Doskonale prowadził wieczory autorskie specjalizował się w prezentowaniu poezji współczesnych autorów. Po wojnie jeździł po kraju z recytacjami poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, przyczyniając się niewątpliwie do jej spopularyzowania. Konstanty Ildefons Gałczyński, doceniając jego talent, uczynił go bohaterem kilku swoich utworów w cyklu "Teatrzyk Zielona Gęś przedstawia".

W audycji znajdą się te właśnie miniatury, z których można złożyć "literacki portret" Henryka Ładosza. Będą także nagrania archiwalne - a w nich fragmenty pogadanek Ładosza na temat różnicy między aktorstwem i recytacją, a także przykłady interpretacji wierszy. We fragmentach Zielonej Gęsi występują Joanna Kurowska, Krzysztof Tyniec i Łukasz Lewandowski.

Zaprasza Iwona Malinowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak