X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na marginesach literatury: Wspomnienia clowna

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2009 11:40
24 października 2009, godz. 23:00
Audio

Na marginesach literatury: "Wspomnienia clowna" - czyli o książce Edwarda Manca, słynnego Din Dona - audycja Iwony Malinowskiej z udziałem krytyka teatralnego Hanny Baltyn.

Jak pisał wybitny znawca teatru, profesor Zbigniew Raszewski w książce "Teatr w świecie widowisk", cyrk bywał w różnych okresach historycznych widowiskiem konkurencyjnym dla wielu scen. O historii polskiego cyrku, jego osiągnięciach na tle europejskim, wiemy wyrywkowo i niedokładnie. Dziś ta sztuka (bo popisy cyrkowe należy postrzegać w kategorii sztuki) nie cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, z pewnością nie takim jak w przedwojennej Warszawie.

Wtedy, podobnie jak kabarety, powstawały i upadały różne zespoły cyrkowe, np cyrk Staniewskich, czy Cinizzelich. Autor książki "Wspomnienia clowna" -  Edward Manc przez wiele lat występował jako klown w cyrku z rodzinnymi tradycjami: założył go dziadek - Adam Pinzel a występował ojciec i stryj. Przez pryzmat własnych wspomnień Edward Manc - słynny Din Don przybliża historię polskiego cyrku tamtych lat. Fragmenty wspomnień czyta Wojciech Wysocki.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak