X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zapiski ze współczesności: Józef Szczublewski

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2009 18:02
9 - 13 lutego 2009, godz. 11:45
Audio

13 stycznia profesor Józef Szczublewski ukończył 90 lat. Ten wybitny historyk teatru, przez wiele lat był dyrektorem Muzeum Teatralnego w Warszawie, współpracował też z redakcją "Pamiętnika Teatralnego", wykładał w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (dzisiejszej Akademii). Napisał wiele książek poświęconych problemom i ludziom teatru - między innymi Wielki i smutny teatr warszawski 1868 - 1886, Artyści i urzędnicy, czyli szaleństwa Leona Schillera, Żywot Osterwy, Żywot Modrzejewskiej, Żywot Henryka Sienkiewicza. W kolejnych gawędach profesor wspomina swoje barwne i niełatwe życie z  powodu czasów, w jakich usytuował go los. Opowiada o rodzinie, kolegach, szkołach, o wojnie i "szczęśliwych przypadkach", które zmieniały bieg jego życia. A także o ciekawych ludziach, których poznał już jako teatrolog a nie dziennikarz, którym początkowo miał zostać.

 

Powtórzenie cyklu gawęd przygotowanych przez Iwonę Malinowską w 1999 roku. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak