X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czwartki poetyckie: Piotr Sommer – Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 10:15
13 maja 2010, godz. 21:30
Audio


Piotr Sommer tegorocznym laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości.


Metrykalnie należy do „pokolenia 68”, choć nie wpisuje się w nurt nowofalowy. W połowie lat 80. jego „czynnik liryczny” (tom wierszy z 1986 r.) tworzył w polskiej poezji „nową dykcję” (termin Barańczaka), którą podjęli później inni, choćby Świetlicki. Przekładami poezji anglojęzycznej w znaczący sposób wpłynął na polską poezję współczesną („niebieski” numer „Literatury na Świecie” z poetami szkoły nowojorskiej, trzy ważne antologie).

Piotr Sommer to poeta codzienności, zdarzeń drobnych, doświadczeń jednostkowych. Zdaniem Tadeusza Nyczka Sommer pisze tak, jakby mówił, myślał, śpiewał, tańczył jednocześnie. Używa przy tym, dodaje krytyk, bardzo różnych języków z niezwykłą swobodą.

''
Zapraszamy na rozmowę Doroty Gacek z Piotrem Sommerem –  tegorocznym laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości. Usłyszymy także wypowiedzi jurorów nagrody Silesius:  Justyny Sobolewskiej, Grzegorza Jankowicza i prof. Mariana Stali. Piotr Sommer przeczyta wiersze z ostatniego, wydanego w ubiegłym roku tomu Dni i noce.
Zobacz więcej na temat: Dorota Gacek Piotr Sommer
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak