X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 10:25
"Pamiętnik z powstania…” Mirona Białoszewskiego czytany przez samego autora oraz premierowe słuchowisko na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego "Zośka/Parasol" oraz "Pamiętników 'Zośki" to tylko niektóre z audycji specjalnych Dwójki związanych z rocznicą 1 sierpnia 1944.
Nagranie słuchowiska Odyseja Xsięcia
Nagranie słuchowiska "Odyseja Xsięcia”Foto: Grzegorz Śledź/PR2

W archiwach Polskiego Radia zachował się "Pamiętnik z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego w interpretacji autora. Od 1 sierpnia na antenie Dwójki przypominamy to szczególne nagranie. Pierwszy z 63 odcinków już w piątek o godz. 13.00 (kolejne: pon-pt., godz. 13.00, a w weekendy: 14.00).

Powstanie Warszawskie - serwis specjalny Polskiego Radia>>>
1 sierpnia zainaugurujemy wyjątkowy cykl "Głosy walczącej Warszawy", który zagości na naszej antenie przez cały miesiąc. Będą to nagrania ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.
Tego samego dnia, o godz. 11.30, wysłuchamy również rozmów prosto z Muzeum Powstania Warszawskiego. Gośćmi audycji Barbary Schabowskiej będą wolontariusze współpracujący z Muzeum oraz Karol Mazur, kierownik Działu Edukacyjnego, i Szymon Niedziela - kierownik Działu Przewodników, z którymi porozmawiamy m.in. o tym, jak młodzi ludzie reagują na powstanie.
O godz. 13.15 natomiast  kolejna audycja specjalna nadawana na żywo z Muzeum Powstania Warszawskiego. Gośćmi Hanny Marii Gizy będą uczestnicy Powstania: Adam Drzewoski, plutonowy podchorąży, zgrupowanie "Radosław", batalion "Pięść", pluton "Agaton", oraz Halina Jędrzejewska, sanitariuszka z tego samego zgrupowania.
W "Notatniku Dwójki" przypomnimy "najważniejszą rolę” aktora Tadeusza Fijewskiego związaną z sierpniowym zrywem, zaś w "Pop-południu" opowiemy m.in. o obecności powstańczej tematyki w popkulturze.
O 17.00 zapraszamy na premierowe słuchowisko "Odyseja Xięcia" napisane specjalnie dla Programu 2 Polskiego Radia. Scenariusz, na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego "Zośka/Parasol" oraz "Pamiętników  "Zośki", napisali Darek Błaszczyk i Iwona Rusek.
1 sierpnia późnym wieczorem, godz. 22.45, przedstawimy relację z obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania.
W sobotę, 2 sierpnia, w "Strefie słowa" wspominać będziemy Krystynę Krahelską – poetkę, pieśniarkę (piosenka powstańcza "Hej, chłopcy, bagnet na broń jest właśnie jej autorstwa), której wizerunek na zawsze utrwaliła rzeźbiarka Ludwika Nitschowa w postaci warszawskiej Syrenki. W niedzielę natomiast tematyka powstańcza pojawi się zarówno w "Ćwiczeniach z myślenia" (godz. 13.00), jak i w "Miastach pisarzy" (godz. 18.00).

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak