Studio Reportażu i Dokumentu: Apteka Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2009 12:15
30 stycznia 2009, godz. 14:30
Audio

Apteka Sztuki jest galerią sztuki współczesnej, mieści się w centrum Warszawy, w miejscu gdzie przez wiele lat mieściła się prawdziwa apteka. Galeria prezentuje i promuje dzieła artystów tworzących wszystkie rodzaje sztuki - począwszy od klasycznych technik artystycznych, poprzez nowe formy, a skończywszy na najbardziej oryginalnych przejawach szeroko pojmowanej kultury. Nie jest to jednak zwykła galeria, apteka Sztuki funkcjonuje na zasadach zakładu aktywności zawodowej opartego na pracy osób niepełnosprawnych.
Galeria działa  od  roku i udała jej się rzecz najważniejsza, mieszkańcy polubili to miejsce, chętnie przychodzą, czują się tu w centrum zainteresowania, są ważni. W grudniu miało miejsce otwarcie kolejnej wystawy.

Projekt "Wyzwolenia-Aleja Skarbów", zrealizowany został  wspólnie z mieszkańcami ulicy przy, której mieści się Galeria. Organizatorzy pragnęli, aby mieszkańcy stali się autorami wystawy i gospodarzami Galerii przez okres trwania wystawy. Każdy z uczestników  miał okazję wystawić w Aptece Sztuki przedmiot, który ma dla niego szczególne znaczenie, zwłaszcza estetyczne i emocjonalne.  Mogły to być najrozmaitsze przedmioty, ważne jest aby opowiadały historię ich właściciela.

Każdy z uczestników wystawy mógł zaprosić swoich gości i zorganizować własny wernisaż.
Wszystkie przedmioty zostały opatrzone informacją o posiadaczu oraz krótką notką opisująca, jakie znaczenie ma przedmiot dla właściciela. W ten sposób powstała niezwykła wystawa - wystawa o ulicy i dzielnicy wykreowana przez jej mieszkańców.

Zobacz więcej na temat: Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak