Teatr publiczny w odwrocie?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 23:00
Kolejnym gościem audycji krytyka teatralnego Macieja Nowaka będzie pisarka teatralna, eseistka, myślicielka i reżyserka Małgorzata Dziewulska, autorka głośnej swego czasu książki "Teatr zdradzonego przymierza" wydanej w 1985 roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jason Lander/Flickr/CC

Kiedy pojawiło się "przymierze" pomiędzy teatrem a publicznością? Jak funkcjonowało przez lata? Czy dziś, podobnie jak w połowie lat 80., polski teatr publiczny jest "w odwrocie"? Między innymi o tym Maciej Nowak porozmawia w piątek z Małgorzatą Dziewulską.

"250 lat teatru publicznego w Polsce" to cykl spotkań z aktorami, reżyserami, badaczami i obserwatorami życia teatralnego. Dyskusje na radiowej antenie oscylują wokół idei teatru publicznego, najważniejszych momentach jego historii, próbom współczesnej definicji i roli, jaką powinien dziś spełniać.
10 października (piątek), godz. 15.00-15.30

mm/bch

Zobacz więcej na temat: Maciej Nowak TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publiczny to nie to samo, co narodowy. Czym jest wspólnota teatru?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 16:00
W XVIII w. teatr publiczny oznaczał po prostu teatr dla publiczności – Dziś jest on częścią życia społecznego, włącza się w żywe problemy tej zbiorowości. Tak chciałabym go definiować – mówiła w Dwójce Joanna Krakowska, badaczka współczesnego teatru.
rozwiń zwiń