Zrozumieć warszawiaka

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 10:25
Git, ustrojstwo, frajer... W kolejnej audycji z cyklu "Nasz język współczesny" Małgorzata Tułowiecka wraz ze swoimi gośćmi opowie o tym, jak na przestrzeni wieków zmieniała się gwara warszawska.
Zrozumieć warszawiaka
Foto: Wikipedia domena publiczna

W audycji nie tylko wytłumaczymy znaczenie słów wyróżniających rdzennych mieszkańców "stolycy", ale opowiemy też o etymologii nazw dzielnic i ulic Warszawy.

O tym, co nowego dzieje się w języku warszawiaków, jakie zmiany w nim zachodzą, jakie tendencje rozwojowe możemy zaobserwować, Małgorzata Tułowiecka porozmawia ze swoimi gośćmi – Agatą Hącia i Radosławem Pawelcem.

Do telefonicznego udziału w audycji zapraszamy również naszych słuchaczy – czekamy na pytania i wątpliwości dotyczące tak bieżącego tematu, jak i spraw ogólnie związanych z kulturą języka (tel. 22 645 22 22).

30 lipca (wtorek), godz. 18.00

Zobacz więcej na temat: Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmiech zdemaskowany

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2010 09:00
W Międzynarodowym Dniu Uśmiechu: "Sezon na Dwójkę" o komizmie i dowcipie językowym. Zaprasza Małgorzata Tułowiecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żyć gramatycznie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2010 18:12
Zapraszamy na kolejną audycję z cyklu "Nasz język współczesny", tym razem poświęconą logice i osobliwości językowych prawideł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polszczyzna na zimno

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 19:20
Zima w języku: w słowach, we frazeologizmach, w opisach literackich. Na audycję z cyklu "Nasz język współczesny" zaprasza Małgorzata Tułowiecka.
rozwiń zwiń