X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Melodie Kujaw

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 16:25
Płyta z muzyką ziemi kujawskiej otrzymała drugą nagrodę w kategorii "Fonogram Źródeł 2010". Jakub Borysiak rozmawiał z jednym z twórców tej płyty, Jackiem Jackowskim z Instytutu Sztuki PAN.
Audio

"Melodie ziemi kujawskiej" to zbiór nargań ze Zbiorów Fonograficznych Instytutu Sztuki PAN. Nagrań dokonano w latach 1952-1956 w ramach ogólnopolskiej Akcji Zbierania Folkloru Muzycznego oraz podczas obozów studenckich dla studentów muzykologii. Na płycie usłyszymy 78 archiwalnych nagrań dźwiękowych. To materiał o niezwykłej wartości dokumentalnej, zaprezentowany przez ostatnie pokolenia wykonawców grających i śpiewających w dawnym, niespotykanym już stylu muzycznym, ludzi, którzy uczestniczyli w dawnych zwyczajach i obrzędach i pamiętali repertuar najstarszy.

Wśród wykonawców usłyszymy m.in. Marię Olejnik ur. w 1867 w Sędzinie, której śpiew nagrywano już w okresie międzywojennym oraz Łukasza Bylickiego ur. w 1868, prezentującego niezwykłe oracje weselne. Na płycie, oprócz pieśni i oracji usłyszymy dużo muzyki instrumentalnej, zwłaszcza oryginalne, wiejskie kujawiaki grane przez najstarszą generację skrzypków, których grę zarejestrowano na taśmie archiwalnej.

O okolicznościach powstania płyty i folklorze Kujaw Jakub Borysiak rozmawiał z Jackiem Jackowskim.

Zobacz więcej na temat: Kujawy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cała prawda o kujawiaku

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 15:16
"Melodie ziemi kujawskiej" to siódma już płyta w unikatowej serii "Polish Folk Music Collection" z najstarszymi nagraniami polskiego folkloru. Jej redaktor, Jacek Jackowski z Instytutu Sztuki PAN był gościem Jakuba Borysiaka.
rozwiń zwiń