O potrzebie reformy prawa autorskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 17:03
W związku ze Światowym Dniem Własności Intelektualnej w "Magazynie europejskim" rozmawialiśmy o pułapkach prawa autorskiego.
Audio
  • O potrzebie reformy prawa autorskiego (Magazyn europejski/Dwójka)
Jak chronić własność intelektualną, a jednocześnie unikać absurdów tej ochrony
Jak chronić własność intelektualną, a jednocześnie unikać absurdów tej ochronyFoto: Pixabay/geralt

Meczu estońskiej ligi piłki nożnej transmitowanej w lokalnej telewizji nie można obejrzeć poza terenem tego kraju, a ulubionego serialu emitowanego w TVP nie wolno odtworzyć w Zjednoczonym Królestwie. Można natomiast w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej, wyłączając Holandię, wydać "Dziennik" Anny Frank. Słynne zapiski z czasów II wojny światowej przeszły do domeny publicznej wszędzie poza ojczyzną autorki. Sytuacja ma się poprawić, kiedy wejdzie w życie reforma przygotowywana przez Komisję Europejską. O pułapkach prawa autorskiego i przygotowywanej reformie w związku ze Światowym Dniem Własności Intelektualnej opowiadała Natalia Mileszyk z Centrum Cyfrowego Projekt: Polska.

Pozostałe tematy audycji:

- We Wrocławiu pojawiła się nowa inicjatywa Instytutu Goethego - Pop-Up Pavillon. To szklany kontener umiejscowiony w centrum miasta, wokół którego do 10 lipca odbywać się będą wydarzenia kulturalne i debaty. - Całość wpisuje się w program ESK Wrocław 2016 - poinformowała Ewelina Dobrzalski.

- Warsztaty językowo-akulturacyjne w Zespole Szkół Publicznych w Mrokowie pod Warszawą dostały dofinansowanie z budżetu UE. Na zajęciach uczniowie z Chin i Wietnamu nie tylko poznają język polski, ale także dostają informacje o polskiej kulturze - opowiadała Aleksandra Ośko z Fundacji Świat na Wyciągnięcie Ręki.

- Brexit i polityka migracyjna - to najważniejsze w tym tygodniu tematy w prasie europejskiej. Komentarze brytyjskich i niemieckich gazet śledzili Adam Dąbrowski i Wojciech Szymański.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Data emisji: 30.04.2016

Godzina emisji: 15.00


bch/mc

Zobacz więcej na temat: Katarzyna Nowak prawo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak