Polskie Radio
Section05
prawo

Stop hejterom. Jak możemy się bronić?

I do wyzwisk na ulicy, i do kłótni w internecie stosują się podobne zasady. Przy czym internet ma tę przewagę w postepowaniu sądowym, że pozostaje trwały ślad po tym, co się napisało. Ludzie zamieszczają krytyczne i obelżywe komentarze, nawet pod swoim nazwiskiem, i czują się zupełnie bezkarni. Okazuje się, że mogą podlegać karze. I to całkiem surowej.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek STYL ŻYCIA psychologia prawo porady prawne w Jedynce

Nowela prawa łowieckiego wraca do Sejmu

Senat nie poparł poprawki, by w polowaniach mogły brać udział dzieci. Nie zgodził się też, by psy myśliwskie szkolić przy pomocy żywych zwierząt. Senat opowiedział się z kolei za tym, by myśliwi przechodzili okresowe badania. Ustawa o prawie łowieckim przeszła w tym tygodniu kolejny etap prac parlamentarnych. Regulację przygotowaną przez ministerstwo środowiska przyjął Senat. Ustawa wróciła do Sejmu, który dzisiaj będzie głosował nad poprawkami. O prawie łowieckim mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Wyszyński z Fundacji Viva.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm prawo Senat ustawa ekologia

Alimenty natychmiastowe. Zmiany w alimentach 2018

Każdy uprawniony, kto będzie się ubiegał o alimenty, będzie w stanie uzyskać je w ciągu kilku dni - zapowiedziało Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort planuje też zmiany w przepisach gwarantujące dzieciom kontakty z obojgiem rodziców. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Mariusz Kotlarczyk i Ewelina Aleksandrowicz ze Stowarzyszenia Dzieciakom.org oraz mec. Danuta Wawrowska ze Stowarzyszenia Alimenty to nie prezenty.
Zobacz więcej na temat:  alimenty prawo