X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie miniatury wiolonczelowe

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 17:48
Les Larmes to debiut fonograficzny wiolonczelistki Anny Wróbel.
Audio

Les Larmes to płyta wyjątkowa na mapie polskich wydawnictw fonograficznych. Zostały na niej zarejestrowane utwory, których wykonania – w wielu wypadkach – miały miejsce jedynie za życia ich kompozytorów, w XIX lub na przełomie XIX i XX stulecia.

Muzyka zawarta na płycie stanowi znakomity dokument popularności kameralistyki, stylów kompozytorskich i wykonawczych tamtego czasu. Daje możliwość poznania twórców utworów przeznaczonych na wiolonczelę i zarazem wybitnych polskich wiolonczelistów takich jak Aleksander Wierzbiłłowicz, Henryk Konrad Adamus, Samuel Kossowski, Henryk Waghalter, Karol Skarżyński i dopełnienia wiedzy na temat Zygmunta Noskowskiego, Marii Szymanowskiej, Ignacego F. Dobrzyńskiego czy Ludomira Różyckiego. W stylowym wykonaniu młodych warszawskich artystów muzyka ta nabiera blasku i pozwala odkrywać nie dość rozpoznane karty polskiej kultury muzycznej.  Zobacz więcej na temat: Zygmunt Noskowski POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak