"Jaskinia filozofów". Ostatnie trzy dni Sokratesa wg Herberta

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 15:53
Akcja "Jaskini filozofów", poetyckiego dramatu z 1956 roku, rozgrywa się w Atenach i obejmuje trzy dni życia greckiego filozofa. Sokrates, oskarżony o bezbożność, zostaje skazany na śmierć. Odrzuca szansę ucieczki i stara się przyjąć wyrok z godnością mędrca. Jednakże - i tu rozpoczyna się reinterpretacja mitu, którą proponuje Herbert - musi zmierzyć się z własnym lękiem, samotnością, z wątpliwościami rodzącymi się w obliczu śmierci.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Anastasios71/shutterstock.com

Zbigniew Herbert "Jaskinia filozofów" 

adaptacja i reżyseria Janusz Kukuła, muzyka Eugeniusz Rudnik,

Obsada: Gustaw Holoubek (Sokrates), Jarosław Gajewski (Platon), Roman Kłosowski (Strażnik), Marek Obertyn (Wysłannik Rady), Magdalena Zawadzka (Ksantypa), Jerzy Kamas (Kriton), Jacek Rozenek (Ksantiarz), Maciej Robakiewicz (Ksenofont), Piotr Bajor (Fajdros), Jacek Sołtysiak (Laches), Piotr Polk (Fedon), Jan Matyjaszkiewicz (Opiekun zwłok)

***

Tytuł audycji: Słuchowisko na lato 

Data emisji: 23.08.2020

Godzina emisji: 19.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Man reżyseruje prozę Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 18:00
Scena Teatralna Trójki zaprasza w najbliższą niedzielę na premierę słuchowiska "Król mrówek". Jest to radiowa adaptacja opowiadań Zbigniewa Herberta. W dramatyczną strukturę opowieść ubrał i całość wyreżyserował Tomasz Man. W spektaklu usłyszymy: Janusza Gajosa, Andrzeja Chyrę oraz Sandrę Korzeniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka o zdegradowanym świecie. "Lalek" Herberta

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 15:28
We "Wieczorze ze słuchowiskiem" przypomnimy "Lalka. Sztukę na głosy" Zbigniewa Herberta. W obsadzie m.in. Gustaw Holoubek i Kalina Jędrusik.
rozwiń zwiń