Festiwal "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 18:05
23. odsłona krakowskiego Festiwalu potrwa od 25 do 30 kwietnia 2017. Zakończy się jak co roku celebracją Miedzynarodowego Dnia Jazzu obchodzonego na całym świecie pod patronatem UNESCO.
Fragment plakatu promującego wydarzenie
Fragment plakatu promującego wydarzenieFoto: materiały prasowe

W ramach festiwalu odbywają się koncerty z udziałem znakomitych artystów - gwiazd polskiego i światowego jazzu oraz premierowe wykonania artystów jazzowych młodego pokolenia. Wsród koncertów tegorocznego festiwalu zaplanowano premierowe projekty.

Wystąpi m.in. China Moses, gwiazda jazzu i muzyki soul. Artystka wystąpi po raz pierwszy w Krakowie i będzie promowała swój najnowszy album. Kolejnym wydarzeniem będzie krakowska premiera najnowszego projektu wybitnego saksofonisty polskiej sceny jazzowej - Zbigniew Namysłowski Quintet – pt. "Polish Jazz –Yes!". Bardzo ciekawie zapowiada się również krakowska premiera projektu "Bridges" Adama Bałdycha z udziałem znakomitego Helge Lien Trio. Spotkanie polskiego artysty z jednym z najlepszych norweskich zespołów jazzowych to przykład artystycznego dialogu między muzykami z Polski i z zagranicy. 

25 kwietnia 2017 roku przypada setna rocznica urodzin ikony jazzu, wybitnej wokalistki Elli Fitzgerald. Festiwal przypomni o tej rocznicy specjalnie przygotowanym koncertem z udziałem wokalistek młodego pokolenia.

W cyklu koncertów "Młoda Scena Jazzowa - Premiery" oryginalne, własne projekty zaprezentują młodzi artyści jazzowi z Polski. W tym roku, premierowe projekty dwóch utalentowanych pianistów.

30 kwietnia 2017 roku, festiwal będzie czynnie uczestniczył w obchodzonym na całym świecie Międzynarodowym Dniu Jazzu.

***

materiały prasowe/mc

Zobacz więcej na temat: Międzynarodowy Dzień Jazzu