Polskie Radio
Section05
Międzynarodowy Dzień Jazzu

Za nami premierowe koncerty w radiowej Dwójce i online z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu

Kamil Piotrowicz w dwóch artystycznych odsłonach, przenikające się na scenie projekty Emil Miszk & The Sonic Syndicate i Power of The Horns Piotra Damasiewicza oraz dwa muzyczne wcielenia zespołu Dominik Strycharski Core – "Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce" wyglądał imponująco.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Międzynarodowy Dzień Jazzu Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021 Krzysztof Komeda Kamil Piotrowicz

Jazzowe świętowanie z Miszkiem i Damasiewiczem [ZOBACZ WIDEO]

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu przenieśliśmy się do Studia im. Witolda Lutosławskiego, skąd zagrali dla nas m.in. Emil Miszk & The Sonic Syndicate, a także formacja Power of The Horns Piotra Damasiewicza. Transmisja koncertu odbyła się w czwartek (29.04) od godz. 19.30. Posłuchaj i zobacz nagranie wideo z tego koncertu! 
Zobacz więcej na temat:  koncert Międzynarodowy Dzień Jazzu Jazz Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021

Kamil Piotrowicz na Międzynarodowy Dzień Jazzu [ZOBACZ WIDEO]

30 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jazzu. Z tej okazji w Dwójce, wprost ze Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego - grają dla Państwa znakomici jazzowi artyści. Tak było również w środę 28 kwietnia, kiedy w pierwszej części programu usłyszeliśmy recital pianisty Kamila Piotrowicza. Drugą część wypełnił z kolei koncert formacji Kamil Piotrowicz Sekstet. 
Zobacz więcej na temat:  koncert Jazz Międzynarodowy Dzień Jazzu Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021

Łoskot - reaktywacja. "Chciałem nazwać zespół Śmierć"

- Zanim zespół zaczął nazywać się Łoskot pamiętam, że kupiłem sobie t-shirt, na którym była trupia czaszka. Trochę byłem wtedy zły, bo to był ten czas, kiedy rozstałem się z grupą Miłość, i chciałem, żeby zespół nazywał się Śmierć - mówił w Dwójce Mikołaj Trzaska.
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna Bartek Chaciński Jacek Hawryluk MUZYKA Jazz Mikołaj Trzaska KULTURA Międzynarodowy Dzień Jazzu