Polski musical nie składa broni

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 18:24
Bogata i coraz bardziej profesjonalna oferta online robi wrażenie. O tym, co przed nami, jakie koncerty i spektakle z polskich teatrów muzycznych będziemy mogli zobaczyć w sieci oraz co słychać na Broadwayu opowiadaliśmy w audycji "Ten cały musical".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shuterstock/leyla gursakarya

W audycji zrecenzowaliśmy koncerty sylwestrowe, które po raz pierwszy w wersji online przygotowały Teatr Muzyczny w Gdyni oraz Teatr Rozrywki w Chorzowie. Obie produkcje wciąż można oglądać w sieci. W oczekiwaniu na otwarcie teatrów zaprosiliśmy również na spektakle - kilka scen przygotowało swoje najważniejsze tytuły w wersji online, m.in. Teatr Syrena w Warszawie oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Zajrzeliśmy również do świata filmu. Na szklanym ekranie pojawiła się ponownie Meryl Streep i Nicole Kidman, tym razem w musicalu "The Prom", w polskim tłumaczeniu "Bal".

Tradycyjnie w audycji nie zabraknie dobrej, musicalowej muzyki. Przed nami kolejna radiowa premiera, będzie to piosenka z musicalu "Kapitan Żbik i żółty saturator" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka i z muzyką Mariusza Obijalskiego. Usłyszeliśmy również przeboje z polskich musicali - "Zły" skomponowany przez Piotra Dziubka - jak i tych broadwayowskich, m.in. "Mean Girls" i "Ain't Too Proud".

***

Tytuł audycji: Ten cały musical 

Prowadził: Piotr Sobierski

Data emisji: 17.01.2021

Godzina emisji: 11.30

Zobacz więcej na temat: musical Piotr Sobierski