W niedzielę, 1 marca, słuchacze Programu 2 Polskiego Radia mogą liczyć na wyjątkowe wydanie audycji Małgorzaty Szymankiewicz i Moniki Zając z Żelazowej Woli o godz. 10.00.
Po niej, o godz. 12.00, rozpocznie się transmisja recitalu z Domu Urodzenia Fryderyka Chopina. Tego dnia, w radiowej Dwójce, zabrzmią kompozycje Fryderyka Chopina – również jubilata.
W Żelazowej Woli wystąpi Mateusz Dubiel – laureat I nagrody w 53. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, uczestnik XIX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Artysta zagra na fortepianie historycznym.
W programie: Fryderyk Chopin Nokturn Es-dur op. 55 nr 2, Mazurki op. 41, Barkarola Fis-dur op. 60, Sonata h-moll op. 58.
Transmisję poprowadzi Róża Światczyńska.
"DNA Dwójki: Dobre Geny"
A już o 13.00 audycja urodzinowa "DNA Dwójki: Dobre Geny". - Naszą solenizantkę ciągnie do sztuki, podróży i spotkań, co wskazuje na bardzo dobre geny. Przez cztery benefisowe godziny będziemy rozmawiali o radiu, które nadaje nam i Państwu wspólny rytm. W antenowej sztafecie wystartują trzy pary prowadzących oraz siła gości ze wszystkich pokoleń i redakcji – zapowiadają dziennikarze radiowej Dwójki. Na audycję specjalną zapraszają: Maria Czok Michał Dębski, Katarzyna Hagmajer-Kwiatek, Agata Kwiecińska Piotr Matwiejczuk i Michał Nowak.
Z kolei w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, odbędzie się Koncert Urodzinowy Dwójki. Na fortepianie Erarda z 1858 roku zagra Piotr Pawlak, laureat konkursów i ulubieniec słuchaczy, który zachwycił podczas XIX Konkursu Chopinowskiego. Artyście towarzyszyć będzie kwintet Arte dei Suonatori.
W programie: Wolfgang Amadeus Mozart Sonata fortepianowa a-moll KV 310; Fryderyk Chopin Polonez-fantazja As-dur op. 61; Fryderyk Chopin II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 (transkrypcja na fortepian i kwintet smyczkowy: Kevin Kenner i Krzysztof Dombek). Początek transmisji o godz. 17.00. Prowadzenie: Klaudia Baranowska.
>>> 89. urodziny Dwójki: wspólny koncert Piotra Pawlaka i Arte dei Suonatori
***
Transmisja koncertu z Żelazowej Woli na antenie Programu 2 Polskiego Radia, 1 marca o godz. 12.00.
Transmisja koncertu ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na antenie Programu 2 Polskiego Radia o godz. 17.00.
***
mat.pras.