Królowa fado na Broadwayu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 12:06
Nagrania Amálii Rodrigues z saksofonistą Donem Byasem i broadwayowskie dokonania wielkiej portugalskiej śpiewaczki będą tematem przewodnim najbliższej audycji Piotra Matwiejczuka.

Amália Rodrigues w ciągu swej 50-letniej kariery wykonywała nie tylko tradycyjny repertuar lizboński i pieśni pisane specjalnie dla niej, lecz także muzykę brazylijską czy standardy amerykańskie. Zdarzało jej się również występować i nagrywać płyty z artystami z zupełnie innych muzycznych światów. Nagrania z saksofonistą Donem Byasem i broadwayowskie dokonania wielkiej portugalskiej śpiewaczki będą tematem przewodnim najbliższej audycji.

Posłuchamy także fragmentów najnowszej płyty trębacza Paolo Fresu, akordeonisty Daniele di Bonaventura i korsykańskich śpiewaków z zespołu A Filetta. Nie zabraknie stałych kącików: słoweńskiego, celtyckiego i amerykańskiego. W tym ostatnim ciąg dalszy nagrań Boba Dylana z lat 80. Zaś w konkursie latynoamerykańskim do wygrania najnowszy album argentyńskiego bandoneonisty Ariela Ramireza „Aires” od wydawnictwa Iberia Records.

13 lutego (niedziela), godz. 23:00

Zobacz więcej na temat: Amalia Rodrigues Bob Dylan