Polskie Radio
Section05
Bob Dylan

Timothée Chalamet zagra młodego Boba Dylana. Czy powstanie film wart Oscara?

Ta informacja poruszyła światkiem filmowym i muzycznym: James Mangold, znakomity i doświadczony hollywoodzki reżyser i scenarzysta, zabiera się za realizację ekranowej biografii Boba Dylana! W roli legendarnego muzyka i noblisty (w dziedzinie literatury) ma wystąpić Timothée Chalamet, znany z ekranizacji powieści sci-fi "Diuna".
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Bob Dylan FILM biografia Katarzyna Cygler Trójka

Dziewanna, Lem, Muminek, Zosiakaczmarek... Skąd się biorą nazwy planetoid?

Astronomowie odkryli już prawie milion planetoid. Ponad połowie z nich przypisano numer. Ponad 22 tysiące obiektów ma nazwę własną. Tych imion mogłoby zapewne być więcej - w końcu każdy odkrywca marzy o tym, by uwiecznić w kosmosie własne nazwisko, imię ukochanej, idola albo kotka. Ale nadawanie nazw planetoidom nie jest takie proste.
Zobacz więcej na temat:  kosmos astronomia asteroida Asterix i Obelix James Bond Freddie Mercury Muminki mitologia Stanisław Lem planetoida planety planeta układ słoneczny Monty Python tom hanks Bob Dylan The Beatles Frank Zappa J.R.R. Tolkien HISTORIA

Dylan, Chylińska i Radiohead - śmiali eksperymentatorzy czy zdrajcy swoich fanów?

Są zespoły, które od dziesięcioleci nagrywają wariacje na temat tej samej płyty, ku uciesze wiernych fanów. Są też i tacy artyści, którzy radykalnie i bez uprzedzenia zmieniają swój muzyczny styl, czym wywołują rozpacz, a czasem nawet jawną wrogość swych dawnych wielbicieli.
Zobacz więcej na temat:  Bob Dylan radiohead Damon Albarn Chris Cornell Agnieszka Chylińska Linkin Park MUZYKA muzyka hp W POLSKIM RADIU

Serwis specjalny Polskiego Radia na 80. urodziny Boba Dylana

W poniedziałek 24 maja Bob Dylan świętuje 80. urodziny. Z tej okazji portal PolskieRadio.pl przygotował specjalny serwis poświęcony artyście i jego twórczości. Pod internetowym adresem dylan.polskieradio.pl znaleźć można biografię największego poety rocka, jego teksty oraz linki do materiałów, które ukazały się na antenach i stronach internetowych Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Bob Dylan Polskie Radio