Śpiew non-fiction. Dokumentalna "Opera o Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 10:00
– Ten projekt powstał z emocji, które mam w stosunku do tego, co dzieje się w Polsce i nie tylko tu – mówił Piotr Stasik, reżyser "Opery o Polsce", która wystawiona zostanie na festiwalu Sacrum Profanum.
Audio
  • Śpiew non-fiction. Dokumentalna "Opera o Polsce" (Poranek Dwójki)
Artur Zagajewski znany jest z utworów, w których możemy znaleźć performanse, balet i operę miejską
Artur Zagajewski znany jest z utworów, w których możemy znaleźć performanse, balet i operę miejską Foto: Materiały prasowe Sacrum Profanum 2016

– Przygotowania do opery trwają od wielu lat. Pomysł podrzucił kompozytor Tadeusz Wielecki, który zaproponował, by połączyć film dokumentalny, którym zajmuję się zawodowo, z muzyką współczesną, którą od dawna śledzę – powiedział gość Dwójki o początkach multimedialnego spektaklu z muzyką Artura Zagajewskiego.

Piotr Stasik mówił m.in. o tym, jak muzyka współczesna tworzy obrazy w jego głowie, i opowiadał o tworzeniu libretta "Opery o Polsce", w którym wykorzystano fragmenty blogów, ogłoszeń drobnych, donosów, a nawet listów do seksuologów.

***

Prowadził: Piotr Kędziorek

Gość: Piotr Stasik (reżyser)

Data emisji: 6.10.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/mg

Czytaj także

Zmierzch "dyktatorów gustu”? Zmiany na Sacrum Profanum

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 19:00
Jeden z najciekawszych festiwali muzycznych Europy znalazł się na zakręcie: Kraków zakończył współpracę z Filipem Berkowiczem, od lat odpowiedzialnym za program i profil tej oryginalnej imprezy.
rozwiń zwiń