Polskie Radio
Section05
Kraków

Kraków: Retrospektywa festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”

– Potrafimy opowiadać o najnowszej historii Polski. Historii trudnej, często przesiąkniętej krwią – mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. W Krakowie, w dniach 19-20 kwietnia, pokazywane są filmy, które brały udział w ubiegłorocznej odsłonie wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kraków Żołnierze Wyklęci kino film polski

PiS ruszyło w Polskę. Trwa "wielka rozmowa z Polakami"

Prawo i Sprawiedliwość chce "wielkiej rozmowy z Polakami". Mówił o tym w Trzciance, w trakcie spotkania z wyborcami, prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński. Lider PiS powiedział, że w trakcie objazdu po Polsce, politycy i ministrowie rządu Mateusza Morawieckiego powiedzą zarówno o tym, co już udało się zrobić, jak i o planach na najbliższe miesiące. O kampanii samorządowej PiS mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS Krzysztof Mróz.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Kraków Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość ZUS premier

Marcin Dubieniecki nie wyjedzie do USA. Sąd cofnął zgodę

Krakowski Sąd Okręgowy uchylił zgodę na wyjazd Marcina Dubienieckiego do USA. Oskarżony m.in. o wyłudzenia 14,5 mln zł z PFRON Dubieniecki chciał wyjechać do USA na konsultacje medyczne. Początkowo sąd wyraził zgodę, ale zażalenie wniósł prokurator. Ponadto, jak się okazało podczas posiedzenia, władze amerykańskie anulowały Dubienieckiemu wizę wjazdową do USA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Dubieniecki sąd Kraków