Polskie Radio
Section05
Kraków

Akt poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św z okazji 100. rocznicy

O 18.00 w kościele Sióstr Wizytek w Krakowie przy ul. Krowoderskiej 16 zostanie odprawiona dziękczynna msza święta w 100. rocznicę aktu poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Aktu dokonali polscy biskupi na Jasnej Górze w 1920 roku, w obliczu bolszewickiego zagrożenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA religia Kościół chrześcijaństwo Kraków Msza święta

"Głębia Ostrości". Ponadczasowość twórczości Zygmunta Rytki

- To wszystko w dzisiejszych czasach ma niesamowitą moc. Z jednej strony jest to jakiś obraz z lat 70. i początku 80., ale on jest właściwie też z dzisiaj – z 2020 roku. Może jest też z jakiejś przyszłości. Jest w tym coś niepokojącego, ponadczasowego - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Hordziej, kurator wystawy fotografii Zygmunta Rytki "Do kogo należy kosmos?". 
Zobacz więcej na temat:  fotografia Kraków

Leszek Długosz: zupełnie o tym zapomniałem, a tu Złoty Fryderyk

- W latach 70. napisałem kilka piosenek dla Zbyszka Wodeckiego. Zostały one później powtórzone na płycie "1976: A Space Odyssey" i okazały się szałem, wielopokoleniowa publiczność to pokochała. Co więcej, za jedną z nich - "Rzuć to wszystko co złe" dostaliśmy obaj Złote Fryderyki. Napisałem w życiu tyle rzeczy, a tu raptem wyróżnienie za coś, o czym kompletnie zapomniałem - mówił bard, poeta i kompozytor.
Zobacz więcej na temat:  Leszek Długosz Robert Mazurek Dwójka Kraków Piwnica pod Baranami Zbigniew Wodecki Ewa Demarczyk