X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kraków

Wyzwania i cele dla krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego

– Wraz z moimi współpracownikami chciałem wprowadzić repertuar teatru w inny obieg. Zależało nam na intensyfikacji pracy, poszerzeniu pola dla artystów oraz poszukiwaniu nowej tożsamości dla naszej instytucji – powiedział w audycji „Domagała się Teatru” Bartosz Szydłowski, kurator programu artystycznego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 TEATR Kraków SZTUKA

Maria Dzielska pośmiertnie odznaczona Orderem Orła Białego

Z udziałem najważniejszych polityków w państwie, przedstawicieli świata nauki i organizacji pozarządowych w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe profesor Marii Dzielskiej. Historyk, filolog klasyczny, tłumaczka tekstów źródłowych, przez wiele lat wykładała na Uniwersytecie Jagiellońskim. Została pośmiertnie odznaczona Orderem Orła Białego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Order Orła Białego Kraków prezydent Andrzej Duda pogrzeby

Kulisy pracy policyjnego "Archiwum X"

W styczniu 1999 roku polską opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o znalezieniu w Krakowie ludzkiej skóry. Policjanci z "Archiwum X” rozpoczęli żmudne śledztwo ustalając, że należała ona do zamordowanej 23-letniej Katarzyny Zowady, studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. O najgłośniejszej zbrodni, w historii polskiej policji, mówił w "Kulisach spraw” gość PR24 Piotr Litka, dziennikarz i autor książki "Polskie Archiwum X”.
Zobacz więcej na temat:  policja przestępczość Kraków Łukasz Kurtz

Podsumowanie sezonu w krakowskim Teatrze Ludowym

Druga audycja z cyklu „Domagała się Teatru” poświęcona została Teatrowi Ludowemu w Krakowie, który pod dyrekcją Małgorzaty Bogajewskiej stał się jednym z najciekawszych teatrów polskich. Ostatni sezon to - oprócz znakomitych premier - pasmo nagród i festiwalowych pokazów. Na temat osiągnięć artystów z Krakowa mówiły Małgorzata Bogajewska oraz aktorka Małgorzata Kochan.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 TEATR SZTUKA Kraków KULTURA