Polskie Radio
Section05
Sacrum Profanum

"Gatunki zagrożone wyginięciem". Przed wrześniowym Festiwalem Sacrum Profanum

- Jeżeli uda nam się wprowadzić w drażniący, drapiący dyskomfort naszego odbiorcę, publiczność, to możemy poczuć, że się udało, bo skłoniliśmy do refleksji albo pozostawiliśmy w lekkim szoku - mówił w Dwójce Krzysztof Pietraszewski, dyrektor Festiwalu Sacrum Profanum. Na naszej antenie opowiedział o założeniach tegorocznego festiwalu, który odbędzie się na początku września.
Zobacz więcej na temat:  Sacrum Profanum Dwójka Jakub Kukla muzyka współczesna ekologia

Sacrum Profanum 2020. Festiwal niczym produkcja filmowa

- Od początku staraliśmy się patrzeć na wszelkie ograniczenia związane z pandemią jako na motywator do kreatywności, a wejście w internet staraliśmy się przekuć w atut. Doszliśmy do wniosku, że wszelkiego typu hybrydowe rozwiązania na dłuższą metę niekoniecznie się sprawdzają. Minęło pół roku odkąd wybuchła pandemia, więc mieliśmy czas, żeby zaproponować coś więcej - mówił w "Poranku Dwójki" Krzysztof Pietraszewski, kurator 18. Festiwalu Sacrum Profanum.
Zobacz więcej na temat:  Sacrum Profanum Paweł Siwek Dwójka online

Inauguracja XVIII Festiwalu "Sacrum Profanum". Transmisja w Dwójce

Dziś zapraszamy do wysłuchania koncertu, który otworzy 18. odsłonę Festiwalu Sacrum Profanum – to jednocześnie pierwsza edycja, odbywająca się całkowicie w internecie. Bohaterem wieczoru będzie jeden z najbardziej obiecujących kompozytorów i producentów młodego pokolenia Stefan Węgłowski. Usłyszymy jego utwór "From 1 to 7", nawiązujący do dawnej muzyki i formy Ars Antiqua. Transmisja w Dwójce od godz. 21.00.
Zobacz więcej na temat:  Sacrum Profanum koncert

Sacrum Profanum. Jak zachęcić do strefy dyskomfortu

- Nasze tegoroczne hasło jest przekornym rzuceniem wyzwania publiczności, która do tej pory do nas nie dotarła, bo była przekonana, że to jest festiwal z "nieludzką muzyką". Staramy się walczyć z takimi stereotypami - mówił Krzysztof Pietraszewski, kurator Sacrum Profanum, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Wejdź do strefy dyskomfortu".
Zobacz więcej na temat:  Sacrum Profanum muzyka klasyczna Piotr Kędziorek muzyka współczesna MUZYKA